Těšíte se na důchod?

Nejlepší důchodovou reformou je podpořit porodnost. Aby bylo dost lidí v produktivním věku, kteří budou přispívat svou prací a svými odvody na důchody. Vláda ale zvolila jinou cestu - hodlá důchodce znechutit a uondat. A také se svými nekompetentními rozhodnutími ohledně zdravotnictví snaží aktivně přispívat k důchodcově brzké smrti.
16. 2. 2023 17:35 | Link: http://www.evahrindova.cz/node/796

Vládě chybí peníze a místo podpory podnikání a podpory průmyslu dělá všechno naopak. Stejně jako chce "přidusit" důchodce, dusí i ekonomiku. Započala likvidaci automobilového průmyslu, který je klíčový a nově se rozhodla "zatočit" také s OSVČ. Svou snahu je vyždímat až na kost halí do průhledné péče o výši důchodů osob samostatně výdělečně činných. Na to jim ale nikdo soudný nemůže skočit. Jde jen o další pokus, jak sahat lidem do kapes a okrást je o jejich těžce vydělané peníze. Podnikat v dnešní době totiž není žádný med a spousta OSVČ si stěží vydělá na náklady a na nuzný život. Zvýší-li jim stát už tak dost vysoké zálohy, položí je to. A tak z lidí, kteří státu málo dávají, ale nic od státu zpátky nedostávají, vytvoříme další skupinu, závislou na sociálních dávkách. Následovat bude jistě také přechod drobných živnostníků do šedé ekonomiky... A to už stát od těchto lidí nedostane vůbec nic.

Tak to dopadá, když vláda není loajální ke svým občanům. Sice se je snaží uplácet sociálními dávkami, které stejně nepostihnou všechno a všechny, ale jinak napíná trpělivost lidí na nejvyšší možnou míru. Politici si přidávají na platech, nabírají další a další úředníky, vymýšlí si další a další byrokratická omezení. Rozhazují peníze na všechny strany a nakupují předražené zbraně a stíhačky. Lijou peníze na Ukrajinu a zcela ignorují korupci a příklon ukrajinského režimu k nepřijatelné fašistické ideologii. Premiér rozhazuje rukama a vysmívá se všem, kteří ještě mají ochotu vládu veřejně kritizovat. Ze své slonovinové věže nevidí a nechce vidět zoufalství lidí a postupný rozklad veřejné sféry.

Vláda a její příznivci nejsou schopni vidět problémy, které bobtnají pod povrchem a přes stále plná obchodní centra nejsou na první pohled vidět. Spodní proudy ale podemílají břehy a pak zničehonic spadnou a řeka je strhne pod hladinu. A to pak bude divení!

Nic naplat, Fialova vláda vrací lidi ke kořenům. Je otázkou času, kdy se zase bude obchodovat načerno, v průchodech a ve sklepech. Lidi se zase naučí výměnnému obchodu, a to donutí lidi pracovat na svých dovednostech. Dobří doktoři zase budou ordinovat za úplatky a snaha vlády cenzurovat, nás zase naučí tvořit samizdaty. Život se nezastaví a šikovní lidé si poradí.

Možná to ani nebudeme muset prožívat celých 40 let, protože komunisti uměli uplácet lidi lépe jak naši eurohujeři. Zajistili lidem bydlení, podporovali porodnost, a i toho konzumu lidem nakonec dopřáli. Nechali je nadávat v hospodách a nekorektní humor jim nevadil. Dnes naše vláda dělá všechno proto, aby mladí neměli kde bydlet (nedostupnost hypoték), chce lidem sebrat automobily, aby nemohli jezdit na výlety a pro konec hospod taky udělala dost. Budou-li takto pokračovat, nebude mase nespokojených stačit házet vejce na kolony vládních a prezidentských limuzín.

Ostatně návštěva neinstalovaného, leč už zvoleného prezidenta v Karlovarském kraji byla také k popukání. Marketingem a manipulacemi médií vytvořená podpora začíná ochabovat. Nový prezident se přesto stále opájí svým volebním vítězstvím a asi mu nikdo nevysvětlil, jaká je struktura jeho voličů a z čeho vznikla. Jinak by ho nenapadlo jít se předvádět na hokejový zápas, kde byl krutě vypískán. Flanelkáři už mají zase jiná témata, Babiš byl poražen, tak co. Politika je už zase nezajímá a raději zůstali doma. Troufla bych si tvrdit, že nový prezident už moc mezi lidi chodit nebude. Jedině že by se zase našel sponzor, který bude na veřejná setkání prezidenta vozit placený kompars.

Pokud se nový prezident spokojí s aktivitami, které především dobře vypadají v médiích, tím líp. Možná by bylo lepší, kdyby se zabavil něčím neškodným a nepřispíval svými výroky a aktivitami k prohlubování propadu naší republiky. I ten Zelenskij pochopil, že než se bratříčkovat s kováříčkem, je lepší mazat med kolem huby kovářům. A tak byl náš „světový státník“ Fiala při focení v Bruselu odsunut na okraj zadní řady. Musel z toho být chudáček nešťastný – ten hnusný Orbán netleská, neklaní se, neplní příkazy a má víc respektu než preventivně předkloněný premiér Fiala. Ten klidně popře svůj volební program, znejistí podnikatele a naštve seniory. On to totiž jinak neumí. Vládne jen podle pouček a rad všehoschopných lobbistů.

Dokud lidi nepochopí, že politika nedělá elegantní účes, dobře střižený oblek a přízeň médií, z marasmu se nevyhrabeme. A důchodu se většina seniorů ani nedožije, protože důchodovou reformu u nás zavádí pěkně vypadající neumětelové. Těšíte se?

 

Další články, blogy, videa

Sledovala jsem vyhlášení voleb se svou téměř osmdesátiletou maminkou a dobře jsme se bavily. Zajímavé bylo sledovat, kdo se jak ke svému úspěchu či...
Podle posledních oficiálních údajů začal prudce růst počet diagnostikovaných rakovin na 100 000 obyvatel. Jistě je na místě se nad strmým růstem...
Posledních pár let jsme zaznamenali zásadní ústup zdravého rozumu a v tom důsledku i oslabení právního státu. Nazvat to erozí demokracie není...
Kdysi Miloš Zeman řekl, že holokaust nezačal prvním transportem Židů do koncentračního tábora. Začal první lavičkou, na kterou si nesměl Žid sednout...
Vrabci si už o tom cvrlikají, média opatrně naznačují, ale s Ukrajinou je konec. Rusko neporazí, nevytlačí, prostě netahá za silnější konec provazu....
*Vyplněním osobních údajů souhlasíte s jejich zpracováním. Údaje budou sloužit pouze k rozesílání newsletterů a nebudou poskytovány třetí straně. Svůj souhlas můžete vždy bezplatně odvolat.