Blogy

Kategorie blogů:
Marketing | Politika | Feminismus | Vztahy

Z toho celkového nadšení nad přijetím premiéra Fialy u prezidenta USA je mi až stydno. Připomíná mi to scény klanění se poddaných u svých pánů.
V sobotu odpoledne mi volala má nešťastná slovenská kamarádka, aby se podělila o své obavy z výsledků voleb. Měla strach z toho, že Ivan Korčok zvítězí. Obávala se síly propagandy - mimo jiné si zoufala nad vlaky a autobusy, které byly pro Slováky vypravovány z Prahy a Brna k slovenským volbám. Ještě večer jsem jí chtěla volat, abych ji uklidnila. Vlaky a autobusy přepravily podle zpráv z médií jen cca 750 lidí... Ale nakonec jsem to nemusela dělat. Dopadlo to dobře a moje kámoška nedostala infarkt z politického stresu.
Od roku 1986 až do roku 1994 jsem žila na Slovensku. A byla jsem aktivním občanem. V Žilině jsme po roce 1989 začali vydávat kulturně-politický časopis, s přáteli jsem hned po revoluci začali organizovat různé kulturní akce a užívali jsme si nově nabyté svobody.
Jsem asi trochu postižena tím, že lpím na logice. Mým oblíbeným předmětem byla matematika a miluju, když čísla a fakta tvoří logickou konstrukci. Stejně tak se pídím po přesných významech slov, chci je mít podložená fakty a trvám na přesnosti. S tímto "postižením" se dnes těžko žije.
Kdo si zažil léta před rokem 1989, neubrání se srovnání. Najednou zažíváme principiálně stejné situace, jen v jiném šatu. Naprosto typickým jevem, který charakterizuje nesvobodné režimy, je bránění přístupu k informacím.
USA je velmoc, mají jaderné zbraně, nerostné suroviny a bohatou průmyslovou historii. Poslední dobou ale ztrácejí svou auru neporazitelných a jejich obraz morální autority je také zakalen. Amerika pro mě byla vždy především symbolem svobody, dnes je ale pro mě spíš symbolem jakési zvrácenosti a dekadence a úpadku civilizace.
Neuvěřitelné se stalo skutečností - špatná a zbytečná úmluva neprošla. V situaci, kdy vládní koalice spolu s prezidentem a ústavním soudem válcuje vše, co jim stojí v cestě, je hlasování v senátu o ratifikaci Istanbulské úmluvy malým zázrakem.
Fotka s výroky Aleny Schillerové v negativním smyslu oblétla internet. Šéfka poslaneckého klubu ANO dostává docela vyhubováno a celé ANO je označováno jako proruské a nezodpovědné. Tak si její výrok pojďme trochu rozebrat.
Viděla jsem video, kde různí ruští zpěváci ze všech oblastí jejich velké země zpívají ruskou hymnu. Folklorní soubory, rockeři, děti, dětské sbory, muslimský zpěvák, vokální skupiny. Dokonale natočené, zvládnuté na jedničku. Ten efekt je hodně silný. Ti lidé prostě mají rádi svou zem.
Už v roce 2006 jsem psala články o tom, jak je důležité chodit k volbám a volit rozumem. Využívat síly preferenčních hlasů a posouvat nahoru zodpovědné politiky. Ale bylo to jako házet hrách na zeď nebo dokonce házet perly víte komu.

Stránky

*Vyplněním osobních údajů souhlasíte s jejich zpracováním. Údaje budou sloužit pouze k rozesílání newsletterů a nebudou poskytovány třetí straně. Svůj souhlas můžete vždy bezplatně odvolat.