Tady nás někdo tahá za nos

Pamatujete si? Všechny ty vzrušené tiskovky v době nouzového stavu měly jediný cíl. Přesvědčit lidi o nutnosti zastavit šíření nemoci jako prevence zahlcení zdravotních zařízení. Nikdo nechtěl „Itálii“, kde nestíhaly nemocnice. Nakupovaly se dýchací přístroje a sledoval se počet hospitalizovaných.
5. 9. 2020 09:46 | Link: http://www.evahrindova.cz/node/571

Dnes už nikdo o nutnosti připravit se na nával nemocných nemluví. Po českých nemocnicích jich leží asi 150, z toho jen pár desítek má skutečně vážné problémy. Většinou lidé i jinak vážně nemocní a také lidé vysokého věku. Nic, z čeho by se dala udělat tragédie. A tak se změnila rétorika. Dnes počítáme počty nakažených, protože to jsou jediná čísla, která v někom mohou vzbudit jakési ohrožení. Sdělujeme je bez kontextu a nikdo se nezabývá tím, že důvod jarních opatření (příprava nemocnic na nával nemocných) jaksi pominul. Přístrojů a míst na JIPkách máme dost.

Jenže na to oblbování musí být dva – ten, kdo oblbuje a ten, kdo se nechá. V realitě života lidé vidí, že nemoc není ani hrozivě smrtelná a není ani extrémně nakažlivá. Existují tisíce případů, kdy se lidé nenakazili od infikovaného, a to ani tehdy, sdíleli-li s ním společnou domácnost. Jen idiot přehlíží fakt, že rozhodujícím faktorem odolnosti není rouška ani častá dezinfekce, ale vlastní imunita. V tomto duchu připravil i Olympijský výbor reklamu na Instagramu, kde jasně říká, že lépe než rouška lidi ochrání vlastní imunita.

Absurdní divadlo ale pokračuje a souboj o to, kdo otestuje více lidí a objeví osoby, které mají nebo měli v sobě běžný vir, pokračuje. Čím více testujeme, tím více takových lidí objevíme. Tak se prostě viry chovají a lidské tělo si s nimi umí poradit. Absurdní hon na vir samozřejmě stojí peníze (testy musí někdo zaplatit) a čas lidí, kteří se tomu věnují. Mohli by dělat něco smysluplnějšího a peníze, které vyletí oknem za testy, by mohly sloužit třeba k posílení imunity ohrožených skupin.

Už jsme si zvykli, politická elita prostě dělá nesmyslné věci, bylo to tak v minulosti, je to tak i dnes. V hospodě si zanadáváme, o hloupých nařízeních si myslíme své a žijeme dál jak se dá. Holt tady zkrachuje pár firem, mnoho lidí přijde o živobytí. Nic nového. Jak si zvykáme na nový vir, zvykneme si i na čím dále větší debilitu veřejného života. Ostatně jak moc se liší kolaps zahraničního cestovního ruchu v Praze od zmařených čínských zakázek po cestě předsedy senátu na Tchaj-wan? Nebo od problémů automobilek, které se marně snaží uspokojit nařízení Evropské komise? Nijak. Je to všechno stejná blbost.

Zvykli jsme si i na to, že na čele zástupu idiotů jsou vědci a vysokoškolští učitelé. Mnozí proto, že jim z toho kyne prospěch, jiní prostě proto, že jsou produktem korektního vzdělávání, které respektuje výmysly nové doby. Naposledy mě takto uvedly v úžas snahy britských pokrokových koumáků přenést odpovědnost za znásilnění na oběť. Když je běloška, může si přece za to sama.  V tomto případě ale už takový idiotský přístup ohrožuje životy a je absurdní a neomluvitelné, že v Británii neexistuje žádná občanská ani politická síla, která by takový přístup razantně odmítla.

U nás se zatím můžeme smát – nejde o životy, jen pár lidí zkrachuje, přijdou o peníze a dost zásadně se jim změní život. Pár lidí spáchá sebevraždu, protože jsou vyděšení k smrti. Pár lidí onemocní, protože otrocké nošení roušek jim vyvolá všelijaké nemoci. Vzhledem k tomu, že směřujeme k povinnému očkování neskutečným sajrajtem, asi ten smích ale na místě úplně není.

Člověk nemusí být doktor, aby viděl, že v koronapandemii dost věcí nesedí. A nesedí tak moc, že odporují logice a rozumu. Jako sláma z bot z toho čouhá velká kulišárna na obyčejné lidi. Dost jich také tu kulišárnu prohlédlo, ale není jich dost na to, aby se roztočené kolo absurdit zastavilo. Média a vedení politických stran ovládají připosraní slaboši a ti tedy opravdu sílu na zastavení devastujícího absurdního divadla nemají. Těm jde jen o to, udržet se na pozicích. Nějací lidé a jejich životy jsou jim úplně ukradené.

Další články, blogy, videa

Když se mnou režisérka Piussy točila dokument Český Alláh, právě začínala migrační krize. Pamatuji se, jak se mě po nějaké demonstraci ptala, jak se...
Dnes se zamyslíme nad tím, proč se vlastně daří novodobé "kulturní" frontě tak manipulovat lidi. Samozřejmě, že hrají na emoce. Ale...
Mít pravdu nestačí. Opakuji to stále dokola. Proč to nestačí? Protože většina občanů prostě pravdu nehledá. Když si to uvědomíte, logicky musíte...
Situace okolo prezidentských voleb na mě působí jako odvádění pozornosti. Povrchní témata přebíjejí ta skutečně důležitá. A horké hlavy samozřejmě...
Cituji z médií: "Dva z důležitých aktérů podepisování tzv. Minských dohod, A. Merkel a F. Holland, přiznali, že smlouva byla realizována jen...
*Vyplněním osobních údajů souhlasíte s jejich zpracováním. Údaje budou sloužit pouze k rozesílání newsletterů a nebudou poskytovány třetí straně. Svůj souhlas můžete vždy bezplatně odvolat.