Respektujte moderní vědu!

Jakmile zapochybujete o průzračnosti „vakcín“ proti současné hlavní nemoci, okamžitě z vás udělají nevzdělance, tmáře a šiřitele hoaxů. Vysloužíte si označení „absolvent vysoké školy života“ a celkově z vás udělají nemoderního tmáře. Jsou takové odsudky na místě?
1. 6. 2021 09:02 | Link: http://www.evahrindova.cz/node/653

Obávám se že ne. Hlasatelé jediných pravd totiž zaměňují vědu za marketing farmaceutických firem. Všechny ty důležité celebrity, které se ohánějí vědou, jsou jen součástí globálního marketingu. A ještě jsou tak pitomé, že si za to nenechají zaplatit.

Ostatně sledujte tedy ta vědecká vyjádření. Z vládních kampaní a diskusí podporovaných „odborníků“ se nedozvíte prakticky nic. Žádné informace o principu vakcíny, žádné informace o průběhu testování, žádné analýzy statistických údajů. Jen reklamní řeči, které vychvalují výrobek bez jakýchkoliv informací.

Ale co je věda? Věd a jsou otázky, podrobné popisy funkcí, sledování souvislostí, analýzy dat, pokusy a zkoušky, testování a vyhodnocování. Po těchto informacích se pídí všichni ti vysmívaní „absolventi školy života“. V tomto duchu vedou diskusi také skuteční vědci.

Leč nás stále média, některé celebrity a většina hloupých politiků přesvědčují, že věda znamená neptat se a používat výrobky bez důkladného prověření a záruky. Zarážející je, že jim to docela prochází. Vytváří se nám tady skupinka lidí, která nepoužívá vlastní mozek a jen naskakuje na marketingové vlny. Zvláště výrazné je to v politice. Kauza Feri je toho otřesným důkazem. O jeho sexuálních eskapádách si cvrlikali vrabci na střeše, přesto ho Topka a spříznění novináři využívali a vystavovali jako vzor všech ctností. Když se všechno provalilo, odvrhli ho jako špinavého psa.

Už nerozhoduje podstata věci, rozhoduje marketingový potenciál, který ovšem ve velké míře vytváří média. Občas se tomu lidi vzepřou, ale jejich odpor slábne. Naposledy se proti marketingu, který bůh ví, kdo řídí, postavili v prezidentské volbě.

Moderní věda není nic jiného než obyčejný selský rozum, který umí vyhodnocovat reálná rizika a umí počítat přínosy. Úplatná věda, jejíž nezávislost je drcena granty, se nás snaží přesvědčit o opaku. Tedy že vědecké je věřit těm, kteří si dokázali získat nejvíc grantů a vyhmátli nejlepší marketingové téma. Že vědecké je věřit těm, kteří se dokázali napojit na nejlepší penězovody. Přiznejme si, že proud peněz z farmaceutického a chemického průmyslu je dnes nejsilnější.

A tak sama věda popírá to, co vědě bylo vždy vlastní. Hledat pravdu i přes nepochopení společnosti a přes nepřízeň mocných. Takovou vědu já odmítám respektovat. A i nadále budu věřit vědcům, kteří se tomu diktátu marketingu vzepřeli. Vědcům, kteří skutečně zkoumají, hledají souvislosti, nebojí se mít pochybnosti a pravda je jim milejší než snobský obdiv zmanipulovaných médií.  Odborník, který se nechal najmout do reklamní kampaně farmaceutické firmy, ztratil status nezávislého vědce a už nikdy mu nikdo nemůže věřit!

Myslete na to, než si půjdete píchnout do těla chemický koktejl, o jehož účincích se nesmí otevřeně mluvit.

 

Další články, blogy, videa

Vždy, když se dav proti někomu nebo něčemu obrací, instinktivně se odpojím a stavím se na stranu těch, kteří trpí nenávistí davu. Měla jsem to tak...
Zatímco si naše válkychtivá ministryně zve do České republiky americké vojáky, český národ s napětím sleduje převlékání Ondřeje Brzobohatého za ženu...
Celý život intenzivně sleduju politiku zdola. Jsem aktivní na sociálních sítích, píšu od roku 2006 skoro denně blogy a vyhodnocuju reakce lidí. Sama...
Její problémy začaly prakticky ihned po očkování a jen velmi těžko lze zpochybnit souvislost zdravotních potíží se samotným očkováním. Petra Banat se...
Přesně tak se dá ve zkratce popsat politika naší vlády. Bohaté nadnárodní společnosti necháme být a vlastní lidi budeme ždímat. Jen proto, že vláda...
*Vyplněním osobních údajů souhlasíte s jejich zpracováním. Údaje budou sloužit pouze k rozesílání newsletterů a nebudou poskytovány třetí straně. Svůj souhlas můžete vždy bezplatně odvolat.