Pravda o globálním oteplování. Zajímá někoho?

13. 04. 2008 Nenechala jsem si ujít promítání filmu o skutečných faktech ohledně globálního oteplování. Film "Velký podvod s globálním oteplováním" se promítal 10. 4. v kině Metropol v Olomouci. Uvedla ho společnost CEP (Centrum pro ekonomii a politiku). Protože se o věc zajímám už delší dobu, nebyla jsem zas tak vyzněním filmu překvapena. Nicméně - byla jsem šokovaná jednoznačností a nevyvratitelností předložených faktů. Tím, že i přes tuto logickou argumentaci je schopna mašinerie aktivistů ve spolupráci s médii motat hlavu tolika lidem.
13. 4. 2008 00:00 | Link: http://www.evahrindova.cz/node/357

O co jde? Vědci prokázali, že na změny klimatu nemá vliv lidské konání (jednoduše řečeno - nemá na to vliv množství CO2 vypouštěného do ovzduší lidským jednáním). Klima ovlivňuje především aktivita slunce (jsou na to měření a grafy). Z různých důvodů se ujala teze, že se musí upravit lidské konání tak, aby se snížily hodnoty CO2 v ovzduší. Tomu je ve velké míře uzpůsobena i rétorika politiků, protože média jsou ve vleku těch, kteří na šíření tohoto bludu mají zájem. A kdo na tom má zájem? Obrovská skupina aktivistů, obrovská byrokracie, mnoho lidí, kteří jsou až moc dobře placeni (pochopitelně z našich daní - nic nového neprodukují).

Nemohu tomu ani uvěřit, že naprosto jasné a nevyvratitelné vědecké důkazy jsou v médiích a v rétorice některých (většinou levicových) politiků tak fatálně opomíjeny. Opravdu z toho jde hrůza. Například výpověď bývalého hlavního představitele Greenpeace, který byl vystaven velkému tlaku za to, že se odchýlil od propagované ideologie, nahání hrůzu. Výpověď dalšího vědce, který nechtěl podpořit nesmyslné závěry o globálním oteplování z důvodu lidské činnosti, a který byl vystaven útokům a vydírání (dokonce mu vyhrožovali smrtí), je děsivé. My to známe, nám to něco připomíná - prožili jsme velkou část života v totalitě. Víme co to je cenzura, jak se k vám chovají papaláši, když si dovolíte mít jiný názor.

Ano, jde o velké peníze. Jde o slávu lidí, kteří si z globálního oteplování udělali velmi slušný byznys (Al Gore). Jde o statisíce pracovních míst, o mnoho různých grantů, seminářů,... V tomto prostoru se žije docela pohodlně... A ti, kdo v něm žijí, udělají vše proto, aby jejich pohodlný život neskončil. I za cenu lží, cenzury, podvodů... Ostatně mašinerie se už dávno valí a vypadá, že je nezastavitelná. Mnoho lidí uvěřilo a uvěřilo silně. Představa, že budou muset uznat, že se mýlili, a že naletěli, je pro ně hrozná. Ješitnost jim nedovolí změnit své postoje. Notabene by museli přiznat že naletěli a že ten "hnusný Klaus" měl a má pravdu. To není v pořádku - aby takové nízké důvody ovlivňovaly životy nevinných lidí.

Nezapomenu na to, jak onen zmiňovaný bývalý "greenpeaceák" náléhavě a smutně vypráví. O tom, jak tato klamavá teorie a byrokracie z ní nesmyslně vyplývající neumožňuje rozvoj Afriky, kde umírají statisíce lidí jen díky tomu, že nemají elektřinu. Kde umírají statisíce lidí jen proto, že Afrika nemůže využít svůj potenciál a nemůže se průmyslově rozvíjet - mají uhlí, mají ropu... Kvůli chiméře, kterou roztočili levicoví a marxističtí aktivisté po pádu železné opony, po ztrátě nepřítele. My jsme jim na to skočili - opravdu jako největší pitomci!

Přátelé, používejte vlastní mozek. Nevěřte zjednodušeným teoriím, které navíc předkládají ti, kteří je nejsou schopni logicky vysvětlit. Hledejte, co je mezi řádky. Pokládejte dotazy. Chtějte jasné důkazy. A vždy přemýšlejte o jednom - co z toho má ten, kdo něco fanaticky hlásá a není schopen diskuse. To je vždy podezřelé!

A jedna moje soukromá rada na závěr - neberte názory celebrit (zpěváci, herci, ap.) vážně:-)) Vždy je lepší důvěřovat odborníkům. Jsou sice nudní, ale jsou přesní a nemají zájem vás fanaticky oblbnout.

P.S.: Na závěr přece jen trochu optimismu: Kino bylo téměř plné a zásadním způsobem převažovali mladí lidé!

Autor: Eva Hrindová| neděle 13.4.2008 9:43 | karma článku: 46.80 | přečteno: 15705x

Zdroj: http://hrindova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=31930

Další články, blogy, videa

Sledovala jsem vyhlášení voleb se svou téměř osmdesátiletou maminkou a dobře jsme se bavily. Zajímavé bylo sledovat, kdo se jak ke svému úspěchu či...
Podle posledních oficiálních údajů začal prudce růst počet diagnostikovaných rakovin na 100 000 obyvatel. Jistě je na místě se nad strmým růstem...
Posledních pár let jsme zaznamenali zásadní ústup zdravého rozumu a v tom důsledku i oslabení právního státu. Nazvat to erozí demokracie není...
Kdysi Miloš Zeman řekl, že holokaust nezačal prvním transportem Židů do koncentračního tábora. Začal první lavičkou, na kterou si nesměl Žid sednout...
Vrabci si už o tom cvrlikají, média opatrně naznačují, ale s Ukrajinou je konec. Rusko neporazí, nevytlačí, prostě netahá za silnější konec provazu....
*Vyplněním osobních údajů souhlasíte s jejich zpracováním. Údaje budou sloužit pouze k rozesílání newsletterů a nebudou poskytovány třetí straně. Svůj souhlas můžete vždy bezplatně odvolat.