Podle "očkování" poznáme je...

Dnes se projednává novela zákona o ochraně veřejného zdraví. Takže veřejný prostor byl logicky zaplněn spoustou debat o nutnosti očkovat. Sledovala jsem ty debaty bedlivě a nevycházím z údivu. Debata o očkování nám ukazuje děsivé věci. Dost hodně lidí není ochotno zapojit mozek a přemýšlet. Stačí jim povšechné argumenty, které často ani nemají oporu v pravdivých faktech a těch se drží jako klíště.
10. 3. 2015 00:00 | Link: http://www.evahrindova.cz/node/419

Sama toho moc o očkování nevím, ale to málo, co vím, mi stačí k tomu, abych byla ostražitá. Nějaké věci jsem si nastudovala a vyhledala a nějak jsem se s postojem k očkování vypořádala. Zjistila jsem, že diskutovat s přívržencem očkování je mnohdy horší, než diskutovat se zastáncem minimální mzdy. Vlastně je to docela srovnatelné. Jsou to lidi nepřístupní jakékoliv logické argumentaci. Své argumenty mají nastaveny jaksi pocitově a brání si do hlavy pustit cokoliv, co by jejich obrázek mohlo narušit.

Je to až komické - většina zastánců očkování třeba neví, že očkování ve většině evropských zemí není povinné. Dalším silným argumentem je kolektivní imunita - to jsou ty všechny historky, jak nenaočkované dítě ohrožuje celý kolektiv a není se systémem solidární. Když ale chcete rozvinout debatu o tom, co kolektivní imunita vlastně je a jestli ji vůbec máme, tak jsou na rozpacích. Toto je ale klíčové - jestliže nemůžeme 90 - 100% kolektivní imunitu dosáhnout, tak pak je bezpředmětné a zbytečné buzerovat ty, kteří děti nechtějí očkovat. A v neposlední řadě jsme svědky hysterických výlevů o tom, jak benevolentněji očkované děti trpí všemi nemocemi světa a je otázkou času, kdy je skolí nějaká banální nemoc. Spíš je to ale naopak - nenaočkované děti jsou většinou i zdravější než děti očkované. Jejich imunita je přirozená a proto i silnější.

Je naprosto fascinující, jak mnozí lidé umí selektivně myslet a nejsou schopni si dát věci do souvislostí. Očkování je velký problém. Ukazuje se na něm, jak lehko podléháme manipulacím a neumíme se orientovat. Lidé, kteří na jednu stranu vidí problematickou roli státu v mnoha oblastech a tvrdě ho kritizují, jsou ochotni v případě očkování vidět stát jako mírumilovného beránka, který koná v nejlepším zájmu občanů. Absurdní. Proč by najednou úplatní úředníci odhodili své zištné zájmy a konali nezištně a věcně? Mnozí z nás jsme se pohoršovali nad lékaři, kteří se nechávají uplácet farmaceutickými firmami a jezdí si po kongresech a dovolených. Jsou to obecně známá fakta. Ale v případě vakcín najednou lékaře vidíme jako čisté bytosti, neúplatné a neomylné.

Je zajímavé to pozorovat. Dnes je pro mě přístup k očkování docela dobrým poznávacím znamením. Většina lidí, co znám a vážím si jich, mají v tomto ohledu jasno - mají rádi Václava Klause a sdílí jeho pohled na Ukrajinu, podporují volný trh, vadí jim EU, islám je podle nich zlá ideologie a očkování nemá být vyžadováno pod represí. Patří to tak nějak k výbavě demokrata - poslouchat druhé (i když jsou to biomatky), nevěřit současným médiím a dávat si dohromady dvě a dvě.

Informací je dost, jen chtít o nich přemýšlet. Ohledně očkování se mnohým lidem přemýšlet nechce, stejně jako se mnohým dalším nechce přemýšlet o islámu nebo ekonomice. Ten mele dokola hlouposti o kolektivní imunitě, ten hájí minimální mzdu a ten zase považuje zahalování ženy za znak svobody. Všichni jsou pro mě jakýmsi úkazem, který dokazuje, jak strašně špatné máme novináře, média a politiky. Kdyby to nebylo k pláči, bylo by to k smíchu. Jakoby lidé v hlavě měli nějaké bloky, které jim brání přemýšlet. Takhle to prostě je a basta!

Potěšující je, že se nám lidi pomalu začínají probouzet. Přestává se jim zajídat ten všeobecný politicko-mediální pohled. Multi-kulti už nemá tolik příznivců, EU už není brána jako vzor všech ctností... Pomalu se lidem otevírají oči. Nejvíc díky islámu. Tam je ten rozpor mezi tím, co hlásá kulturně-politická fronta, tak velký, že se to nedá okecat a ničím zastřít. Ale jde to ztuha. Oči se lidem otevírají pomalu a váhavě. Je těžké změnit najednou tolik postojů - že dotace jsou špatně, že herci nejsou talonem morálky a moudrosti, že novináři nejsou chytřejší jak my, že pozitivní diskriminace diskriminuje tvrději, než diskriminace nepozitivní... Věřím, že pravda vyplave na povrch i v případě očkování a minimální mzdy. Jen to ještě bude chvilku trvat. Pokud tomu ovšem nebudeme pomáhat...

Hodně se bavíme právě o očkování ve skupině Naštvané matkya je spousta žen, které nikdy nebyly konfrontovány s žádným problémem a tak logicky věří státní propagandě. Ale nejsou hloupé a poslouchají, občas si něco přečtou, vyptávají se a pomalu své postoje mění. Ale pak jsou také ty, které mají jasno - nekompromisně a nezvratně. Nejde tak ani o ty argumenty - většina lidí je příznivcem očkování - jde o ten tón a formu. Neříkají - "já očkuju a budu očkovat" - tihle kopou kolem sebe, urážejí a vztekají se, když není po jejich. Na takové si dávejte pozor. S těmi je problém.

Jejich arogance vypovídá především o nich. O jejich nadřazenosti, o tom, jak si neváží lidí a jsou velmi těžko přístupní zpětné vazbě. Kdybych si vybírala lidi do týmu, asi by to pro mě bylo jedno z hodnotících kritérií - co si myslíte o očkování? A podle tónu odpovědi, bych se rozhodovala. Vypoví to o člověku víc, než by člověk chtěl:-)

Zdroj: https://hrindova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=453035

Další články, blogy, videa

Posledních pár let jsme zaznamenali zásadní ústup zdravého rozumu a v tom důsledku i oslabení právního státu. Nazvat to erozí demokracie není...
Kdysi Miloš Zeman řekl, že holokaust nezačal prvním transportem Židů do koncentračního tábora. Začal první lavičkou, na kterou si nesměl Žid sednout...
Vrabci si už o tom cvrlikají, média opatrně naznačují, ale s Ukrajinou je konec. Rusko neporazí, nevytlačí, prostě netahá za silnější konec provazu....
Z toho celkového nadšení nad přijetím premiéra Fialy u prezidenta USA je mi až stydno. Připomíná mi to scény klanění se poddaných u svých pánů.
V sobotu odpoledne mi volala má nešťastná slovenská kamarádka, aby se podělila o své obavy z výsledků voleb. Měla strach z toho, že Ivan Korčok...
*Vyplněním osobních údajů souhlasíte s jejich zpracováním. Údaje budou sloužit pouze k rozesílání newsletterů a nebudou poskytovány třetí straně. Svůj souhlas můžete vždy bezplatně odvolat.