Obrácený rok 1989 - zpátky k totalitě

Zahlédla jsem úryvek řeči mladého Polívky na setkání na podporu generála Pavla v Brně. Herec Polívka přirovnal tato organizovaná spontánní setkání k revoluci v roce 1989. Co jiného taková slova jsou než nezakrytým hlupáctvím?
21. 1. 2023 09:48 | Link: http://www.evahrindova.cz/node/789

V roce 1989 se lidi spontánně scházeli na náměstích, protože odmítali nedemokratický systém. Dnes se šikují za generálem lidi, kteří odmítají lidi s jinými názory! A dokonce je uráží, pohrdají jimi a přejí si jejich marginalizaci.

V roce 1989 byla prodchnuta setkání pospolitostí, tolerancí a smířením. Dnes vede na setkání lidi zloba a nenávist.

V roce 1989 jsme si přáli spravedlnost, svobodu slova a demokratické volby. Dnes fanoušci generála otevřeně hájí cenzuru, není jim stydno umlčovat, urážet, dusit diskusi hysterií, nálepkami a vulgaritami.

Když slyším, že k nejaktivnějším fanouškům změny systému zpátky k totalitě jsou mladí lidé, zaplavuje mě lítost. Jak žijí v bludu, jak nikdy nepoznají, co je to opravdová diskuse a radost z poznávání. Jak bude jejich život smutný, protože nejsou ukotveni v hlubokých hodnotách. Ale oni na to přijdou a pak se budou stydět. Stejně jako se styděli někteří svazáci, když po budovatelských padesátých letech procitli. Nicméně za nimi zůstaly aspoń ty přehrady... Za těmi dnešními zůstává jen hořkost a rozvrácená společnost.
 

Další články, blogy, videa

Čím víc vnímám moderní dobu, tím víc mě to vrací zpátky. Zásahy do přírodních procesů v rámci zvyšování výnosů a "ochrany" přírody tu...
Někdo může lhát, jako když tiskne a projde mu to. Jiný nesmí ani špatně vypadat nebo nedejbože si splést pořadí barev na trikoloře.
Pamatujete se na velké haló ohledně šeků od Mariana Kotleby? Ten coby župan Bánskobystrického kraje rozdával na výročí vzniku Slovenského státu...
Demonstraci z 11. 3. 2023 jsem sledovala online. Sledovala jsem i sociální sítě a média po demonstraci. A své postřehy jsem shrnula do pár bodů.
Charita jako obchod s emocemi? Nejkrystaličtější důkaz úpadku západní společnosti hledejme v tom, jak funguje charita. Točí se v ní obrovské peníze a...
*Vyplněním osobních údajů souhlasíte s jejich zpracováním. Údaje budou sloužit pouze k rozesílání newsletterů a nebudou poskytovány třetí straně. Svůj souhlas můžete vždy bezplatně odvolat.