O konspiracích

Konspirace jsou slovo, kterému různí lidé dávají různé významy. Nepopírám, že označit cokoliv konspirací je výhodné. Protože toto slovo má velmi negativní nádech. Obecně platí pro jednu partu, že kdo konspiruje je málo inteligentní dezolát a pro druhou partu platí, že kdo nekonspiruje je zabedněný idiot.
25. 8. 2023 10:53 | Link: http://www.evahrindova.cz/node/839

Ono se fakt musí rozlišovat. Někdy si také přečtu něco "konspiračního", čistě jen proto, abych věděla, jak někteří lidé uvažují a trošku pro zpestření. Sama se ale vyhýbám především konspirování v duchu vysvětlování motivací a přání lidí. Pro své rozhodování se snažím držet jen prokazatelných faktů. Někdo něco prokazatelně udělal a z toho plyne něco. Odmítám přistoupit na argumentaci typu: "někdo si něco přeje, má nějaký plán a z toho něco plyne". Lidem do hlavy nevidíte a stavět zásadní postoje na tom, že si někdo něco přeje, je absurdní. Do hlavy lidem nevidíte a přijde mi až agresivně urážlivé, když o někom tvrdíte, že víte, co si myslí.

Uvedu příklad: Farmaceutické firmy vydělávají obrovské prachy na vakcínách proti covidu. Tyto vakcíny nejsou dostatečně vyzkoušené a prověřené, z nějakých důvodů nikdo nezkoumá jejich nežádoucí účinky a i přesto existují data, která dokládají nežádoucí účinky, které vedou až ke smrti. Z toho pro mě vyplývá, že tyto vakcíny jsou nebezpečné a že farmaceutické společnosti upřednostňují zisk před bezpečností svých produktů. Nekontrolují je ani státy ani různé medicínské společnosti. Ze svých zkušeností vím, že jde o propletenec korupce, nátlaku přes inzerci v médiích, přes systematické ovlivňování společnosti.

Jak se na vše dívá konspiratik? Vidí v tom rafinovaný plán, který vede ke snižování populace, vidí v tom domluvenou akci, kde všichni aktéři jsou řízeni z nějakého centra. Konspiratici neustále bádají, kdo za tím vším stojí, kdo to řídí a docházejí k nevyhnutelnému závěru, že s tím nejde nic dělat, protože globalisti to mají všechno pod kontrolou.

Já tento způsob uvažování odmítám. Z jednoho prostého důvodu - do hlavy lidem nevidíte! Dosazovat do rovnic tuto neznámou hodnotu jako hodnotu známou logicky změní výsledky nežádoucím směrem.
Vždy se držme faktů, máme jich k dispozici dost a není nutné ovlivňovat výsledky rovnic hypotetickými neznámými. Proč trávit čas přemítáním o tom, kdo si co myslí? Nemáme snad dost informací, které jsou průkazné a dostatečně vypovídající?

Nevidím rozdíl mezi konspirujícími liberály a mezi konspirujícími vlastenci. Obě skupiny pracují s domněnkami, nikoliv s fakty. Nazvat někoho extrémistou bez důkazů je stejné jako nazvat někoho řízenou opozicí bez důkazů.
Držme se faktů, jen to nás může odlišit od podporovatelů pětikoalice, od novinářů, kteří lžou a podléhají emocím a nálepkám. Já vím, je to těžší a chce to více zapojovat mozek, ale bez toho se nikam dál neposuneme.
 

Další články, blogy, videa

V jakési diskusi jsem zahlédla argument typu - současná vláda mě jen sere, ale tu Babišovu jsem nenáviděl. Proto nepůjdu na demonstraci a nepodpořím...
Přečetla jsem si úvodník šéfredaktorky v nějakém ženském časopise. Bagatelizovala své známky u maturity. Popisovala, jak s odřenýma ušima odešla se...
Kdysi jsem uvedla, že žít dnes je podobné, jako žít v nějakém zombie filmu. Nikdy nevíte, kdo po vás natáhne pařát zla. Lidé okolo jsou vesměs...
Konspirace jsou slovo, kterému různí lidé dávají různé významy. Nepopírám, že označit cokoliv konspirací je výhodné. Protože toto slovo má velmi...
Posledních pár let se lidé z mého názorového spektra snaží upozorňovat na plíživé zavádění dvojích metrů. Příklady se objevovaly na okraji dění a my...
*Vyplněním osobních údajů souhlasíte s jejich zpracováním. Údaje budou sloužit pouze k rozesílání newsletterů a nebudou poskytovány třetí straně. Svůj souhlas můžete vždy bezplatně odvolat.