Nestyďme se za to, co jsme

Nejsilnější vzkaz ze sobotní demonstrace - jsme sebevědomí občané, jsme Češi, Moraváci, jsme Slované. Když se zpívala česká a slovenská hymna, dojalo mne to. Vážení, to jsou ty kořeny, které nás drží a dělají nás pevnými. Kdyby nic jiného - ten pocit sounáležitosti a hrdosti na vlastní zem je nutné pěstovat, pečovat o něj. Kdyby nic jiného lidem sobotní demonstrace nepřinesla, stačilo by to.
6. 9. 2022 09:20 | Link: http://www.evahrindova.cz/node/757

Přestaňme se obhajovat za to, že jsme lidé, že máme rozum a že ctíme spravedlnost a právo. Přestaňme se obhajovat za to, že dáváme přednost faktům před domněnkami, za to, že respektujeme názory lidí v celé jejich šíři a přestaňme se obhajovat za to, že nenaskakujeme na hloupé idologické nálepky.

Ano, poslechnu si klidně i komunistu Skálu, protože je často pravicovější než uhlazený premiér - minimálně v tom, že je to konzervativní člověk, který se projevuje méně fanaticky než celý poslanecký klub ODS. Neomlouvejte se za to, že si vyslechnete každý názor, i když je předem onálepkovaný.

Ano, dívám se na Rusko nezaujatě a čím víc si zjišťuju informací z nezávislých zdrojů, tím méně věřím, že Putin je krutý tyran a diktátor. Nedělá to ale ze mě "slouhu" Ruska! Chci, aby Česká republika byla silná země, která těží z potenciálu svých občanů a má dobré vztahy se světovými mocnostmi i s okolními a jinými zeměmi. Nebudu se nikomu omlouvat za to, že se chovám k lidem a k zemím slušně a nenaskakuju na pomluvy, lži a konspirace všeho druhu. Nedělejte to ani vy, neomlouvejte se, nedokazujte hekticky, že Rusko nemilujete. Vždyť je to absurdní.

Ano, nehodlám se omlouvat za to, že mám vlastní názory, které si tvořím na základě faktů, nikoliv domněnek. Nedělejte to ani vy. Stůjte se vzpřímenou páteří a klidně se dívejte kolem sebe. Nemáme se za co stydět a už vůbec ne se omlouvat a dokola pořád něco vysvětlovat.

Ano, a také se nehodlám chovat stejně jako Česká televize a mainstreamoví novináři, kteří bez důkazů ukazují prstem - stejně jako ti, kteří se rozhodli znevážit práci organizátorů demonstrace vymýšlením NEPODLOŽENÝCH konspirací a jejich šířením. V čem je vymýšlení báchorek o sponzorech na základě pouhé přítomnosti jednoho člověka na náměstí jiné, než když Česká televize a další média udělají ze Žarka Jovanoviče spolupracovníka ruské televize? Chceme od ČT respekt, podložená fakta a objektivnost. Tak se tím sami řiďme také!
 

Další články, blogy, videa

Posledních pár let jsme zaznamenali zásadní ústup zdravého rozumu a v tom důsledku i oslabení právního státu. Nazvat to erozí demokracie není...
Kdysi Miloš Zeman řekl, že holokaust nezačal prvním transportem Židů do koncentračního tábora. Začal první lavičkou, na kterou si nesměl Žid sednout...
Vrabci si už o tom cvrlikají, média opatrně naznačují, ale s Ukrajinou je konec. Rusko neporazí, nevytlačí, prostě netahá za silnější konec provazu....
Z toho celkového nadšení nad přijetím premiéra Fialy u prezidenta USA je mi až stydno. Připomíná mi to scény klanění se poddaných u svých pánů.
V sobotu odpoledne mi volala má nešťastná slovenská kamarádka, aby se podělila o své obavy z výsledků voleb. Měla strach z toho, že Ivan Korčok...
*Vyplněním osobních údajů souhlasíte s jejich zpracováním. Údaje budou sloužit pouze k rozesílání newsletterů a nebudou poskytovány třetí straně. Svůj souhlas můžete vždy bezplatně odvolat.