Mít pravdu nestačí!

Mít pravdu nestačí. Opakuji to stále dokola. Proč to nestačí? Protože většina občanů prostě pravdu nehledá. Když si to uvědomíte, logicky musíte změnit strategii. Že opravdu nestačí mít pravdu ukázalo první prezidentské kolo voleb.
15. 1. 2023 10:54 | Link: http://www.evahrindova.cz/node/787

Jinak by nebylo možné, že "provládní" kandidáti dostali tolik hlasů. Lidé jsou přece na vládu naštvaní! S tímto šla do voleb SPD a přepočítala se.

Jejich kandidát splňoval matematicky všechna kritéria, která mu měla přinést hlasy antikomunistických a vládou zklamaných voličů. Tentokrát SPD také investovala docela dost prostředků do kampaně a pana Baštu podporovala i "vlastenecká" elita. Přesto je výsledek více než tristní.

Standardní voliči SPD se totiž nenechají manipulovat a jejich loajalita končí tam, kde k nim přestává být loajální samotná SPD. Pana Baštu odmítli jako nevýrazného kandidáta bez charismatu a správně vyhodnotili strategii "vlastenců" jako chybnou.

Bohužel o naší budoucnosti rozhoduje většina voličů povrchních a hloupých. Rozhodují se nahodile, nic si nezjišťují a vlastně je ani nezajímá, kdo jejich "sympatické" kandidáty řídí a podporuje. S nějakými dvojími metry a racionálními úvahami se nenechají zdržovat a reagují a rozhodují se okamžitě a emotivně. A týká se to vládního i opozičního tábora.

Babiš je lump a basta! Zavedl lockdowny, asi je v Aspenu a nic jiného nemá váhu. A jiní zas uvažují takto - Pavel je rozvážný a sympatický a není to extremista, tak mu to tam hodíme. Že podporuje euro, a cenzuru a řídí ho nějací muži v pozadí, nikoho moc nezajímá. Stejně jako antibabišovce z opozičního tábora nezajímá, že Babiš vadí Bruselu, USA i Ukrajině, protože prostě je možná víc nezávislý než byl prezident Zeman.

Situace není dobrá a nemáme moc šancí na změnu, úvahy o revoluci nebo generálních stávkách jsou projevem zabedněnosti a velké naivity. Jestli chceme vytvořit prostor pro změny v budoucnosti, pro růst nových nadějných politických směrů a nových lídrů, potřebujeme čas. Potřebujeme brzdit, protože na víc skutečně nemáme ani lidi ani sílu. SPD se nechová racionálně a žárlivě si střeží svůj malý manévrovací prostor, který si ohraničila ona sama a nechce z něho z vlastní vůle vykročit. Tady šanci na změnu nemůžeme hledat ani čekat.

Realitou je fakt, že šancí na brzdu je zatím pouze ANO a Andrej Babiš. Neříká se mi to lehce, ale to je asi tak všechno, co se s tím dá dělat. Vyhoďme si z hlavy, že politika je o nějakých libých pocitech. Že podporujeme politiky, které milujeme a ve všem s nimi souhlasíme. Politika je o pragmatismu, o hledání nejefektivnějších řešení.

Proto i v druhém kole hodím hlas Andreji Babišovi a nebudu řešit, že to není má superstar. I když je fakt, že když se zbavíte té zaslepující nenávisti, začnete vidět i jeho nepochybné dobré stránky. Je připraven otevřeně nelézt do zadku médiím. Chce dotlačit politiky k řešení drahé elektřiny. Chce mluvit o míru a chce pro to využít své kontakty. Nepodporuje cenzuru. A oligarchická a nedemokratická Ukrajina má z jeho zvolení strach. A s tím vším se může opřít o nejsilnější politickou stranu u nás. Takže tak.
 

Další články, blogy, videa

Sledovala jsem vyhlášení voleb se svou téměř osmdesátiletou maminkou a dobře jsme se bavily. Zajímavé bylo sledovat, kdo se jak ke svému úspěchu či...
Podle posledních oficiálních údajů začal prudce růst počet diagnostikovaných rakovin na 100 000 obyvatel. Jistě je na místě se nad strmým růstem...
Posledních pár let jsme zaznamenali zásadní ústup zdravého rozumu a v tom důsledku i oslabení právního státu. Nazvat to erozí demokracie není...
Kdysi Miloš Zeman řekl, že holokaust nezačal prvním transportem Židů do koncentračního tábora. Začal první lavičkou, na kterou si nesměl Žid sednout...
Vrabci si už o tom cvrlikají, média opatrně naznačují, ale s Ukrajinou je konec. Rusko neporazí, nevytlačí, prostě netahá za silnější konec provazu....
*Vyplněním osobních údajů souhlasíte s jejich zpracováním. Údaje budou sloužit pouze k rozesílání newsletterů a nebudou poskytovány třetí straně. Svůj souhlas můžete vždy bezplatně odvolat.