Máme se bát fašismu?

Donedávna platilo, že na společenské škodlivosti fašismu jsme se vždy všichni shodli. Neměli jsme ani problém uznat podíl Sovětského svazu na porážce Německa a ukončení hnusné a odporné druhé světové... Zlo je zlo a dobrem bylo ho porazit!
3. 10. 2023 12:48 | Link: http://www.evahrindova.cz/node/846

Ale najednou a tak nějak plíživě se všechno relativizuje a okecává. Rusko se ještě před vpádem na Ukrajinu stalo nepřítelem - nikdo vlastně neví proč a ani ten nejkovanější libtard vám nedokáže předložit jasné a nezpochybnitelné argumenty. Co před rokem 2014 pasovalo Rusko na největšího světového zločince? Všechno to jsou jen jakési povrchní nálepky a domněnky.

Ani 20 miliónů mrtvých v boji s fašismem nepřiměje papouškujícího libtarda vyjádřit aspoň minimum respektu, který standardně patří k výbavě slušně vychovaného člověka. A tak se kácí pomníky, přejmenovávají ulice a přepisují dějiny.

Ale fašismus je tu stále. Je v každé slepé nenávisti, která háže do jednoho pytle příslušníky etnik a národů. Protože to JE podstata fašismu. Vytvořit nepřítele a pak ho nenávidět, ničit a zabíjet. Ukrajinci v tom za druhé světové byli hodně dobří. Židy zabíjeli úspěšně. Dnes nenávidí Rusy. Ta nenávist byla a je podporovaná velmi masivně. Nevznikla po vpádu Ruska na Ukrajinu. Kdepak. Ta tam byla minimálně od Majdanu a ještě mnohem dřív. Slyšela jsem, jak ještě před Majdanem, Západem podporovaná Tymošenková volá po smrti ruských obyvatel. Opravdu mě to šokovalo... Všichni ji tady v médiích oslavovali, jako tu správnou, a ona nenávistně volá po smrti Rusů? Koho by napadlo, že naše média budou adorovat fanatickou extremistku?

Včera se snažil redaktor České televize donutit Patrika Nachera, aby odsoudil nějaké výroky Roberta Fica jako dezinformace. Vítěz slovenských voleb tvrdil například, že válka na Ukrajině trvá už od roku 2014, kdy ukrajinská vláda bombardovala vlastní obyvatelstvo na východě země. Silou tak chtěla potlačit jejich nechuť přijmout převratem instalovanou novou vládu. Události v oděsském Domě odborů jsou dostatečně známé. Protestující byli zahnáni do budovy a pak zaživa upáleni. Jen proto, že chtěli uplatňovat svá práva a chtěli demokracii. Robert Fico nešíří žádné dezinformace. Říká jen pravdu, která se nehodí do krámu. Ale nic to nemění na faktu, že ruskojazyčné obyvatelstvo bylo a je na Ukrajině šikanováno a dokonce zabíjeno. Činnost bojůvek, které se zaštiťují odpornými válečnými zločinci z éry zabíjení Židů, jsou dostatečně zdokumentovány.

Videa hajlujících ukrajinských dětí nejsou ojedinělá. Dokonce jsem zaslechla, že už hajlují i na dvorech a chodbách našich škol. Nikdy nevymažu z hlavy pohled na desetitisíce skákajících fanoušků na ochozech ukrajinského fotbalového stadionu: "Zabít Rusy, zabít Rusy, zabít Rusy..." Mrazivé a nebezpečné. Fanatismus je vždy zlý. Fanatismus podporovaný vládní mocí a oficiálními médii je více než zlý. A je jedno, proti komu je namířen.

Třešinkou na dortu je událost v kanadském parlamentu, kde všichni tleskali válečnému zločinci, který zabíjel Židy. A smutnou tečkou je hlasování v naší sněmovně, která toto adorování fašistů NEODMÍTLA.

Historie se opakuje a vrací. Z toho nemůže mít žádný zodpovědný člověk radost. Jak se nenávist podporuje a posiluje, těžko pak někdo kola fanatismu zastaví. Západ a USA by s tím měly mít neblahou zkušenost, evidentně se ale nepoučily - k naší škodě.

Doplňující info zde: https://cz24.news/politolog-trenin-fasisticka-ukrajina-magnet-pro-nejodpornejsi-zapadni-dobrodruhy-a-neonacisty/

Další články, blogy, videa

Posledních pár let jsme zaznamenali zásadní ústup zdravého rozumu a v tom důsledku i oslabení právního státu. Nazvat to erozí demokracie není...
Kdysi Miloš Zeman řekl, že holokaust nezačal prvním transportem Židů do koncentračního tábora. Začal první lavičkou, na kterou si nesměl Žid sednout...
Vrabci si už o tom cvrlikají, média opatrně naznačují, ale s Ukrajinou je konec. Rusko neporazí, nevytlačí, prostě netahá za silnější konec provazu....
Z toho celkového nadšení nad přijetím premiéra Fialy u prezidenta USA je mi až stydno. Připomíná mi to scény klanění se poddaných u svých pánů.
V sobotu odpoledne mi volala má nešťastná slovenská kamarádka, aby se podělila o své obavy z výsledků voleb. Měla strach z toho, že Ivan Korčok...
*Vyplněním osobních údajů souhlasíte s jejich zpracováním. Údaje budou sloužit pouze k rozesílání newsletterů a nebudou poskytovány třetí straně. Svůj souhlas můžete vždy bezplatně odvolat.