Kdo vystrnadil muže z jejich pozic?

No přece oni sami. Sami se zbavili své mužnosti a protože se jim nechce přiznávat své chyby, nečestně ze všeho zlého obviňují feministky. Dnes se mi vše spojilo při četbě rozhovoru Barbory Tachecí s Jiřím Vejdělkem v dnešní MF Dnes. Zajímavé počteníčko. Ale to ostatně posuďte sami. Je to o mužské roli.
3. 8. 2011 00:00 | Link: http://www.evahrindova.cz/node/291

Tak si tak popíjím kafe a přemýšlím, co je to vlastně ta mužská role? V čem spočívá ta mužnost? No ano - taky cítím stejné co paní Tachecí - muži si chtějí svou dominanci dokazovat různými způsoby. A jedním z těch způsobů je snaha ženu předělávat. Také jsem to zažila. Ano, já si přeju dominantního partnera, ale ne partnera, který mě bude poučovat a bude mě toužit předělávat. Síla muže spočívá v něčem jiném. Ve schopnosti učinit ženu šťastnou. To nedokáže nikdo a nic jiného. Žena těžko bude šťastná sama - všechno to cestování, kariéra, komplikované koníčky - jsou jen náhražky. Žena je stvořena pro muže a on pro ni.

Chápu muže, že se jim nelíbí, když nejsou dominantní a necítí oddanost ženy. Pánové, ale to nejde bez pochopení ženy, bez jejího uctívání. Jak chcete udělat ženu šťastnou, když se o ni skutečně nezajímáte? Když s ní nemluvíte a nebojujete za její štěstí? To pak těžko můžete očekávat její oddanost a obdivný pohled.

Už slyším ty námitky! Ženy nám to nedovolí, chtějí se o sebe starat samy, rády muže ponižují a nepustí je k sobě. Souhlasím, spousta žen se skutečně chová pitomě. Ale kdo je k tomu donutil? Kdo je dotlačil do pozic služek a nemyslících krasavic?

Pánové, vaším posláním na zemi je jediné. Udělat ženu šťastnou a oddaně ji milovat. Získáte za to ženu silnou, ale zároveň na vás závislou, ženu svobodnou, ale zároveň vám oddanou. Je to tak jednoduché, ale tak moc se tento přístup vytrácí z našich životů. Proč myslíte, že je tolik singles? Dnes o tom taky píšou...

Dovolím si ocitovat z knihy z knihy Barryho Longa "Sexual Love the Divine Way" (přeložila Katka Kramolišová). Je to to nejzásadnější, co jsem kdy četla o rolích muže a ženy a myslím, že to hodně vysvětluje.

Příčinou většiny neštěstí na zemi je, že muž a žena zapomněli jak se fyzicky milovat. To je ta největší tragédie. A toto zapomnění trvá už mnoho tisíc let, a pomalu se zhoršuje, takže dnes je to tragédie celého lidstva. Není možné ji vyřešit v masovém měřítku. Na to je problém příliš osobní a příliš hluboký. Musíme to udělat každý sám – a každá sama – jiná cesta není.

Základní neštěstí ženy – její věčná nespokojenost – pramení z toho, že muž přestal být schopen se jí opravdově přiblížit, dotknout se jí na fyzické úrovni. Její přemíra emocí, deprese, plačtivá frustrace, dokonce i premenstruační tenze – a okolnosti vedoucí k hysterektomii a dalším nemocem dělohy pramení v sexuálním selhání muže, v tom, že on není schopen při milování uvolnit její nejkrásnější, nejhlubší ženské energie. Tyto neobyčejně krásné božské energie jsou velmi intenzivní a výjimečné. Pokud v ženě zůstávají nedotčeny a nevyužity, jak je tomu ve většině případů, degenerují v duševní a emoční poruchy a časem vykrystalizují do fyzických potíží. Lůno je matkou všech věcí.

Základní neštěstí muže – jeho věčný neklid – existuje, protože zapomněl, jak se milovat, a tím ztratil a opustil svoji božskou autoritu a sexuální vládu nad sebou samým. Jeho emoční a duševní úpadek se projevuje jako posedlost sexem. Všichni muži bez vyjímky jsou posedlí sexem. To znamená nutkavé sexuální fantazie, chronická masturbace (i když žijí s partnerkou), sexuální potlačování vedoucí k hněvu a násilí, všeobecné symptomy honby za bohatstvím a hledání zapomnění v práci. Zaneprázdněnost a shromažďování majetku jsou kompenzací – kompenzují neschopnost být dobrým milencem a (u obou pohlaví) jsou to zástěrky neschopnosti milovat nebo strachu z lásky.

Já vím, zní to jako klišé. Řešením našich problémů a našich rolí a feminismu a emancipace je jediné. Naučit se, co to je opravdu milovat. Co to je, vzájemně si naslouchat a žít naplněně a šťastně. A mužská síla a nadvláda pořád platí. Jen ji muži neumí využívat. Oni mají tu moc - učinit ženu šťastnou...

Eva Hrindová, 3. 8. 2011

Další články, blogy, videa

Posledních pár let jsme zaznamenali zásadní ústup zdravého rozumu a v tom důsledku i oslabení právního státu. Nazvat to erozí demokracie není...
Kdysi Miloš Zeman řekl, že holokaust nezačal prvním transportem Židů do koncentračního tábora. Začal první lavičkou, na kterou si nesměl Žid sednout...
Vrabci si už o tom cvrlikají, média opatrně naznačují, ale s Ukrajinou je konec. Rusko neporazí, nevytlačí, prostě netahá za silnější konec provazu....
Z toho celkového nadšení nad přijetím premiéra Fialy u prezidenta USA je mi až stydno. Připomíná mi to scény klanění se poddaných u svých pánů.
V sobotu odpoledne mi volala má nešťastná slovenská kamarádka, aby se podělila o své obavy z výsledků voleb. Měla strach z toho, že Ivan Korčok...
*Vyplněním osobních údajů souhlasíte s jejich zpracováním. Údaje budou sloužit pouze k rozesílání newsletterů a nebudou poskytovány třetí straně. Svůj souhlas můžete vždy bezplatně odvolat.