Kdo šíří paniku?

Akce Iniciativy Martina Konvičky na Staroměstském náměstí v Praze dne 21. 8. 2016 rozpoutala velkou diskusi. Zcela selhala média, která přinášela velmi zkreslené informace. Samotná akce proběhla v poklidu a humornou formou ukázala na nebezpečí, které mnozí lidé žijící v zahraničí cítí dnes a denně na vlastní kůži. A právě ti nám ukázali svým úlekem na počátku akce, že Evropa má problém. Ne, že ne!
24. 8. 2016 14:23 | Link: http://www.evahrindova.cz/node/320

Tak kdo tady šíří paniku? Martin Konvička ve srandovním převleku jedoucí na velbloudu? Smluvená krátká střelba z falešných pistolí, které se běžně prodávají v hračkářství? Nebo politici, kteří se zabývají hloupostmi místo toho, aby řešili skutečné problémy?

Já mám jasno. K zodpovědnosti je třeba volat politiky. V halasu okolo recesistické akce zanikají nenápadné zprávy. Jeden podnik kvůli nesmyslným sankcím směřovaným k Rusku pravděpodobně zkrachuje a o práci může přijít až 800 lidí. Další velký podnik se místo rozvoje trápí s problémy a o práci tak přijdou další lidé v problémovém regionu (Vítkovické strojírny).

A přidávám k tomu mou osobní zkušenost. Strávila jsem čtyři dny na prodejním stánku na výstavě Flora Olomouc. Včera jsem se bavili s pracovnicí výstaviště a ptali jsme se na to, jak je zasáhne zavedení EET. A bude to velký průšvih. Většina jejich vystavovatelů a prodejců jim hlásí, že po zavedení této hloupé věci prostě skončí. Nebude mít na akcích kdo vystavovat a prodávat.

Nedochází politikům tyhle důsledky? Zřejmě ne. Proto je třeba je vyměnit. Dělají hloupá gesta (sankce, EET), která dopadají na obyčejné lidi. Pro jejich gesta přijdou o práci a zdroj živobytí. Je třeba navolit politiky, kteří gesta dělat nebudou, ale budou dělat odpovědnou politiku, která lidem nebude ztěžovat život.

Další články, blogy, videa

Čím víc vnímám moderní dobu, tím víc mě to vrací zpátky. Zásahy do přírodních procesů v rámci zvyšování výnosů a "ochrany" přírody tu...
Někdo může lhát, jako když tiskne a projde mu to. Jiný nesmí ani špatně vypadat nebo nedejbože si splést pořadí barev na trikoloře.
Pamatujete se na velké haló ohledně šeků od Mariana Kotleby? Ten coby župan Bánskobystrického kraje rozdával na výročí vzniku Slovenského státu...
Demonstraci z 11. 3. 2023 jsem sledovala online. Sledovala jsem i sociální sítě a média po demonstraci. A své postřehy jsem shrnula do pár bodů.
Charita jako obchod s emocemi? Nejkrystaličtější důkaz úpadku západní společnosti hledejme v tom, jak funguje charita. Točí se v ní obrovské peníze a...
*Vyplněním osobních údajů souhlasíte s jejich zpracováním. Údaje budou sloužit pouze k rozesílání newsletterů a nebudou poskytovány třetí straně. Svůj souhlas můžete vždy bezplatně odvolat.