Jsou problémem špatní politici ve špatných vládách?

Mnozí si myslí, že ano. Ale skutečným problémem jsou lidé, kteří špatným vládám a politikům věří a svou podporou je drží u moci bez ohledu na volby. Opravdu si myslíte, že kdyby 70 % veřejnosti s něčím nesouhlasil, že by to vláda dokázala prosadit? Snad jen nepokrytou silou a očividným terorem.
12. 12. 2020 10:18 | Link: http://www.evahrindova.cz/node/596

Kombinací dlouhodobě vedené propagandy a skrytého nátlaku jsou občané udržováni v nevědomosti a každý, kdo by chtěl provádět všelijaké revoluce, by stejně neměl šanci. Jedině opravdu naštvaný národ se dovede bránit. A všechny cesty jsou možné – když máte velkou podporu lidí, můžete zvládnout volební vítězství nebo revoluci. Je to jedno. Ale nezvládnete ani jedno, když většina národa podléhá propagandě. Můžete se snažit vyhrávat soudy, napadat legislativu přes ústavní soud, upozorňovat na nesrovnalosti, ale je to všechno jedno. Pokud nemáte na své straně velkou většinu veřejného mínění, výše uvedené jsou jen malá zrnka písku, která soukolí systému nezadrhnou.

O co se tedy vede válka?

O nic menšího než o vědomí lidí. O nic menšího než o znevěrohodnění propagandy. Bojuje se o každého člověka, kterého je třeba vytáhnout z tenat lží. Souboj, který na první pohled vypadá hodně špatně. Jak chcete bojovat s armádou „vyžraných“ neziskovek, které mají obšancované vše? Působí ve školách, ovládli Skaut a Junáka, ovládají většinu médií. Neziskovky živí korporátní firmy a korporátní kapitál, který má obšancované vysokoškolské vzdělávání a vědu, zvládá si namotat i politiky a celé státy.

Vypadá to beznadějně. Stačí se podívat, co se děje v USA. Trump tolik moc vadí, tolik narušuje pohodlný stav věcí, že jeho odpůrci riskují i totálně průhledně zfalšované volby, ale konají s jistotou, že jim to projde. Už se ani nesnaží nic skrývat.

Na straně rozumu a spravedlnosti ale stojí jeden důležitý faktor. Když přivedete člověka k tomu, že prohlédne faleš propagandy a začne se dívat na svět bez šablony, už se nikdy nevrátí do tábora poslušných ovcí. Je to nevratný proces. Proto má smysl bojovat i o malá vítězství. O sousedku, kamarádku, parťáky na pivu. Jak jednou člověk prohlédne, stane se sám nositelem pravdy a konečně přijde ke slovu exponenciální křivka. Šíření pravdy se nedá zastavit žádnou propagandou.

V roce 2015 jsme se mylně domnívali, že lidé, kteří prohlédli rizika migrace a islámu, jsou vědoucí. A stanou se těmi majáky, kteří budou pokračovat v boření všech propagandistických bašt. Ale byl to omyl. Vadila jim jen ta migrace a islám. Málo jsme mluvili o svobodě jako takové, o celém komplexu problémů. Nestačilo být proti něčemu. Vždy je třeba bojovat ZA NĚCO!  

Proto dnes hledejme kolem sebe lidi opravdu vědoucí. Lidi, kteří si váží svobody a umí ji respektovat. Lidi, kteří si uvědomují, jak je svoboda klíčem k bezpečnému a spokojenému životu pro všechny. Nestačí zavřít hranice a pár mešit. Je třeba to dělat v zájmu skutečné svobody. S respektem k jednotlivci. To je základ všeho. Kdo toto nechápe, je nevědoucí.

Vyhrocená situace okolo pandemie strhává masky. Tak buďte na pozoru. Sledujte, komu jde o skutečnou svobodu. Kdo je ochoten odvést i nějakou práci a kdo je ochoten potlačit své ego v zájmu věci. Z těchto lidí se bude formovat nová a skutečná protisystémová opozice. Je to nevyhnutelné a stane se to. Jak to bude dlouho trvat? To záleží na každém z nás.

 

Další články, blogy, videa

Když se mnou režisérka Piussy točila dokument Český Alláh, právě začínala migrační krize. Pamatuji se, jak se mě po nějaké demonstraci ptala, jak se...
Dnes se zamyslíme nad tím, proč se vlastně daří novodobé "kulturní" frontě tak manipulovat lidi. Samozřejmě, že hrají na emoce. Ale...
Mít pravdu nestačí. Opakuji to stále dokola. Proč to nestačí? Protože většina občanů prostě pravdu nehledá. Když si to uvědomíte, logicky musíte...
Situace okolo prezidentských voleb na mě působí jako odvádění pozornosti. Povrchní témata přebíjejí ta skutečně důležitá. A horké hlavy samozřejmě...
Cituji z médií: "Dva z důležitých aktérů podepisování tzv. Minských dohod, A. Merkel a F. Holland, přiznali, že smlouva byla realizována jen...
*Vyplněním osobních údajů souhlasíte s jejich zpracováním. Údaje budou sloužit pouze k rozesílání newsletterů a nebudou poskytovány třetí straně. Svůj souhlas můžete vždy bezplatně odvolat.