Jednotlivec v moři byrokracie

Čím víc byrokracie, tím méně lidskosti. I slušní a laskaví lidé si neví rady s nehumánními nařízeními a v podstatě se jim podvolují. Nejde jen o zdravotnictví a sociální systém. Je to všude. Jako skutečný mor a smrtící nemoc.
31. 12. 2020 12:04 | Link: http://www.evahrindova.cz/node/607

Můj bývalý muž, s kterým sdílím bydlení, si jen tak den před Štědrým dnem vyrazil na nákup a na přechodu ho srazilo auto. Když se probral, zavolal mi a informoval mě, že leží v nemocnici. A tak jsem v době vánočních svátků a v době vrcholící hysterie okolo covidu, byla konfrontována se zdravotnictvím v přímém přenosu. Lékaři a sestry jsou zruční ve věcech akutních problémů a rozdrcené rameno a lopatku dali pacientovi velmi zručně do pořádku. V tomto ohledu si nelze na nic stěžovat.

Jenže člověk je jiná kategorie než pacient, a to pochopíte, jakmile se dostanete do soukolí zdravotnické mašinérie. Kdo se neptá a nebrání se, může na to doplatit. Což nevylučuje, že v tom systému narazíte na laskavé lidi, kteří se snaží systémovou byrokracii mírnit. Ale v době covidí má rozhodně na vrch právě byrokracie – lidská laskavost a vlídnost proti systému nezmůže nic.

Vypadá to hrozivě – jak chcete celý systém měnit, když se budoval roky a roky? Není to jen ve zdravotnictví, celé fungování země je svázáno statisícem různých nařízení, regulací, často si i protiřečících, a především odporujících zdravému rozumu. Kdo to rozplete? Jak se to může změnit? Lidé jsou v tom všem až na posledním místě. Setkávám se s názory, že to či ono je špatně, není to rozumné, ale nedá se s tím nic dělat. Nikdo nevidí začátek příze na klubku, které chceme rozplést.

Znáte to, na všem zlém, je něco dobrého. I dnešní šílená covidová doba nám mnohé ukazuje a jasně ukazuje směr, kterým můžeme začít to zamotané klubko rozplétat. Je to prostě v lidech. Není třeba organizovat nějaký odpor, revoluci, demonstraci. Stačí jen, aby hodně lidí ukázalo, že se nepodvolí. Stačí jen, aby hodně, opravdu hodně lidí, přestalo brát vážně hloupá opatření a svým chováním jasně ukázali, co si o všem myslí.

V případě mého bývalého muže jsme prostě tak dlouho s dětmi otravovali, až jsme zařídili, aby se k mému bývalému muži chovali více jako k člověku. Zařídili jsme mu optimální hospitalizaci a ptáme se na každý úkon. Nenecháme se pokorně semlít systémem.

A to je úkol pro každého rozumného člověka v této zemi. Odmítnout se podřídit nesmyslné byrokracii a přestat ji brát jako nutnost. Nechutná propaganda ohledně očkování mnohým lidem otevřela oči a nemají k něčemu tak halasně vnucovanému důvěru. Teď ještě budou muset udělat ten druhý krok a budou muset odmítnout ten vpich. Když to udělá polovina národa, celá monstrózně budovaná habaďůra spadne jako domeček z karet.

Jistou naději mi dává chování lidí. Přestože jsou zavřené sjezdovky, lyžuje se a lidi jsou venku. V karavanech, s termoskama v batůžkách a často místo lyží s boby a sáňkami. Když prostě byrokracie překročí únosnou míru, přestanou se jí lidi podvolovat, a to je naše naděje do roku 2021!  

Další články, blogy, videa

Vždy, když se dav proti někomu nebo něčemu obrací, instinktivně se odpojím a stavím se na stranu těch, kteří trpí nenávistí davu. Měla jsem to tak...
Zatímco si naše válkychtivá ministryně zve do České republiky americké vojáky, český národ s napětím sleduje převlékání Ondřeje Brzobohatého za ženu...
Celý život intenzivně sleduju politiku zdola. Jsem aktivní na sociálních sítích, píšu od roku 2006 skoro denně blogy a vyhodnocuju reakce lidí. Sama...
Její problémy začaly prakticky ihned po očkování a jen velmi těžko lze zpochybnit souvislost zdravotních potíží se samotným očkováním. Petra Banat se...
Přesně tak se dá ve zkratce popsat politika naší vlády. Bohaté nadnárodní společnosti necháme být a vlastní lidi budeme ždímat. Jen proto, že vláda...
*Vyplněním osobních údajů souhlasíte s jejich zpracováním. Údaje budou sloužit pouze k rozesílání newsletterů a nebudou poskytovány třetí straně. Svůj souhlas můžete vždy bezplatně odvolat.