Jak přežít mezi šílenci

Bude válka? Vypnou nám plyn? Zničí inflace naše úspory? Zkolabují vydrancované zdravotní rozpočty? Otázky, samé otázky. Kdo aspoň občas sleduje zpravodajství, musí být vyděšen a vystrašen.
23. 2. 2022 10:43 | Link: http://www.evahrindova.cz/node/709

Poslední dva roky byly jen slabou předehrou současnému dění. Šílenci v EU a dementní prezident v USA eskalují světové dění do neuvěřitelných scénářů. Šílenci a byrokraté posouvají dění k temným koncům. Je zajímavé sledovat, kde v tom všem stojí obyčejný člověk, který se snaží žít normální život. Ti, kterým ještě zbyl rozum v hlavě, si nemohou ukroutit hlavu. Opravdu se toto všechno děje? Opravdu se celé státy odhodlávají k nelogickým krokům a činí tak, že škodí svým vlastním obyvatelům?

Jak jinak si vysvětlit třeba fakt, že více jak 95 % produkce CO2 tvoří sama příroda a člověk to nemůže nijak ovlivnit? To tady opravdu budeme likvidovat energetiku a průmysl kvůli jednotkám procent produkce CO2? Je to tak, v současné době převládá v západní civilizaci ideologický fanatismus, který popírá logiku a tím pádem likviduje vše, co je přirozené a lidstvu prospěšné.

Řekněme si upřímně, že jsme se do toho dostali sami a sami se z toho budeme muset vyhrabat. Mnohé procesy zesílily jen a jen proto, že se chytří lidé prostě veřejnému dění nevěnovali. Věnovali se jen sami sobě a o společnost nedbali. Díky tomu se mohli na důležitá rozhodovací místa vydrápat všehoschopní neschopní. Osobně jsem takové procesy zmaru sledovala v Občanské demokratické straně. Její úpadek dobře popsal a zaznamenal i Petr Štěpánek v knize Pád modrého ptáka, kterou jsem vydala. Ale je to všude, ve všech stranách, ve všech institucích, v médiích. Dokonce i v církvi.

Může nás těšit jediné – na porážku armády blbců není třeba stejně početná armáda chytrých. Stačí jich mnohem méně, protože jsou prostě chytřejší. Bohužel ale celá společnost hloupne a formování armádních šiků chytrých je složité a komplikované. Blbec se prostě kormidla jen tak nepustí.

Co může udělat každý jeden člověk, který si zmar západní civilizace uvědomuje? Musíme začít od začátku. Pracovat sami na sobě, být připraveni na vše, vzdělávat se ve všech ohledech. První malou válku vyhráli ti, kteří se přes nátlak nenechali naočkovat. Dokázali svou odolnost psychickou a ukázali, kolik takových lidí ve společnosti je. Nejsou to malá čísla. To je cesta, kterou musíme jít. Nenechat se manipulovat, zjišťovat si informace a stát si za svým.

Druhým krokem je mluvit. Nebát se hájit si své postoje nahlas. Říkat je všude, kde to jde. Je nutné to ale dělat rozumně. Neničit si rodinné vztahy a neútočit na přátele. Klidná síla a pevnost v postojích mluví sama za sebe. Sdílení informací v reálu i ve virtuálním světě je to nejmenší, co můžeme dělat. Každý hlas se počítá.

Pracujme na sobě a buďme příkladem druhým. Budujme si nezávislost na systému, pečujme sami o své zdraví, pěstujme si vlastní potraviny nebo podporujme malé farmáře. Pracujme v českých firmách a vyhýbejme se těm korporátním. Podporujme alternativní média a zachovávejme si optimismus. Šetřeme síly, nepřestávejme sledovat dění, abychom ve správnou chvíli udělali správné kroky. Budou prezidentské volby, komunální volby. I tady se každý hlas počítá.

Nejsilnější volbu ale dělá každý svým chováním – tím, kde pracuje, co nakupuje, jak vychovává své děti. A věřte, že tím šílené byrokraty ohrožujeme nejvíc!

PS.: Kupujte si i knihy, které nepotřebujete - podpoříte tím vydávání dalších nekorektních titulů z nakladatelství Naštvané matky. http://eshop.nastvanematky.cz/knihy/

 

   

Další články, blogy, videa

Vždy, když se dav proti někomu nebo něčemu obrací, instinktivně se odpojím a stavím se na stranu těch, kteří trpí nenávistí davu. Měla jsem to tak...
Zatímco si naše válkychtivá ministryně zve do České republiky americké vojáky, český národ s napětím sleduje převlékání Ondřeje Brzobohatého za ženu...
Celý život intenzivně sleduju politiku zdola. Jsem aktivní na sociálních sítích, píšu od roku 2006 skoro denně blogy a vyhodnocuju reakce lidí. Sama...
Její problémy začaly prakticky ihned po očkování a jen velmi těžko lze zpochybnit souvislost zdravotních potíží se samotným očkováním. Petra Banat se...
Přesně tak se dá ve zkratce popsat politika naší vlády. Bohaté nadnárodní společnosti necháme být a vlastní lidi budeme ždímat. Jen proto, že vláda...
*Vyplněním osobních údajů souhlasíte s jejich zpracováním. Údaje budou sloužit pouze k rozesílání newsletterů a nebudou poskytovány třetí straně. Svůj souhlas můžete vždy bezplatně odvolat.