Isláme, isláme, proč se kvůli tobě hádáme?

Aby bylo rozuměno, s určitými typy lidí, propagující islám se nehádám. Tam je to docela marné. Všichni ti příjemci různých evropských dotací, žijící z hlásání tolerance a prosazování pozitivní diskriminace a násilného sociálního inženýrství jsou prostě nepoučitelní. S těmi se hádat smysl fakt nemá. Ale pak je tady skupina lidí, kteří za propagování tolerance za každou cenu nejsou placeni a ani nejsou fanatickými příznivci žádné ideologie. Normální lidi, kteří si zakládají na své slušnosti a čestnosti. A ti se trápí a hájí svůj lidumilný postoj. Mají pocit, že snaha zastavit islám je nelidumilná... Jak se hádat s nimi?
20. 2. 2015 00:00 | Link: http://www.evahrindova.cz/node/306

Těžko se na ně zlobit. Oni potřebují informace. Já se totiž za takového člověka také považuju. Nesnáším násilí a agresi a jsem schopná se zastat menšiny, i když mě to osobně poškodí. Takový trochu pitomec, který celý život má z tohoto svého založení samé problémy. Proto se nemohu zlobit na lidi, kteří jsou vystrašení nekompromisním postojem lidí, kteří chtějí zastavit islám. Chápu je, ale nemohu jim dát za pravdu. Tak se hádáme... A není mi z toho dobře.

Když si ale vzpomenu na sebe, jak jsem se na problematiku plíživého šíření islámu dívala v minulosti, tak rozumím jejich ostražitému postoji. Taky jsem se smála tomu klipu, kde jedna politička v rámci kampaně mluvila z obrazovky k lidem v burce (Jano Volfová promiň). Ano, přišlo mi to přehnané. Ale přehnané mi to přišlo, protože jsem o tom nic nevěděla. Taky jsem se pohoršovala nad ostrými slovy Martina Konvičky, které na mě občas zasvítily z jeho blogu. Ale NIKDY jsem to neodsuzovala. Jak bych mohla - věděla jsem, že o tom nic nevím, tak nemohu soudit. Říkala jsem si, že si to časem nastuduju. Až dokončím tohle, až pochopím toto, až vstřebám tamto. Ale mě opravdu ochraňuje absolutní nedůvěra k médiím a elitám, nevěřím novinářům a ani žádným autoritám apriori. Nejprve si to musím nastudovat sama, nezávisle a pak se teprve rozhodnu, komu budu věřit, protože nemám čas furt všechno ověřovat.

Tak jo, nastudovala jsem pečlivě a pochopila jsem, že musím udělat vše proto, aby se šíření islámu pod pláštíkem tolerance k víře zastavilo. Jsem o tom hluboce přesvědčená. Stejně jako jsem byla přesvědčená v minulosti o spoustě jiných věcí (viz mé starší blogy) a bohužel na má slova vždy došlo. V tomto ohledu si fakt mohu věřit:-) Ale cítím, že je třeba získat pro dobrou věc i další lidi. Že je třeba vysvětlovat, vysvětlovat a zase vysvětlovat. Ty lidi se nemůžou děsit a ani se jim nedá nadávat. Šíření islámu není problém sám o sobě, Je to nejviditelnější důsledek krize společnosti. Je to problém, který vyrůstá z našeho nezájmu o politiku, z naší slepé důvěry v dobro lidí (důvěry v politiky a v úředníky), z naší neochoty brát se o svá práva (raději ať je klid, tak se přizpůsobím), z naší adorace dobra a falešné korektnosti (stačí hlásat dobro a mám podporu), z našeho potlačování zdravého rozumu. Nemůžeme v tom dál pokračovat nebo nás to zahubí. Na východě se to mydlí na Ukrajině, na západě eskaluje násilí náboženské (snaha prosadit šáriju a z toho vyplývající terorismus). A co uděláme? Budeme čekat, až to dojde k nám?

Ono už to u nás je. Včera jsem si četla vstřícnou reportáž o životě muslimů v Česku (Reportér). O jedné konvertitce a dvou muslimech žijících dlouhodobě u nás. Podle všeho jsou to ti umírnění obyčejní muslimové. A novinář byl evidentně na jejich straně. Přesto všechno to je děsivá reportáž. Ta konvertitka je absolutně fanatická a je na to pyšná. A ti další muslimové věří tomu, že všechno zlo terorismu je spiknutí na islám. Že to všechno organizuje Izrael. Tohle mají být ti umírnění? Vždyť to jsou fanatici, které může kdokoliv donutit k čemukoliv. Mě osobně to děsí. Jsou horší jak Jehovisti!

Nebraňme lidem pochopit vážnost problému. Nevytvářejme bojové linie tam, kde se máme spojovat. My, kteří vidíme naše ohrožení, máme povinnost to posouvat dál. Vysvětlovat to tak, aby pochopili i ti, kteří váhají. Potřebujeme, aby se postavili proti zlu na naši stranu. Jinak tu bitvu nemáme šanci vyhrát. Tak jim nenadávejme, neděsme je výkřiky o odsunu muslimů do pouště. A chápejme je. Média jsou proti nám a valí to do lidí ze všech stran. Ne každý to prokoukne, proto ty nevidoucí ještě nemusíme odsuzovat a nadávat jim. Zvažujme kdy s kým mluvíme. Hledejme obecné argumenty, které jsou pochopitelné. V zájmu věci kroťme vášně. Klid a přesvědčivost jsou ty nejlepší argumenty. Každá vulgarita a ostré slovo proti jednotlivcům poškozují naší snahu, protože jsou pro naše odpůrce důkazem naší extrémnosti.

Ale my nejsme extrémní, jsme jen vidoucí. Vidíme, co nás čeká, když to teď nezastavíme. Chápu, že někteří jsou zoufalí a ulevují si ostrými slovy. Protože drzost našich protivníků nezná mezí. Proti nám stojí fanatická a násilná ideologie, které mnozí naši lidé otevírají dveře, protože jsou hloupí a sobečtí. Chápu, že má člověk chuť řvát. Přesto říkám - naší věci prospěje, když budeme své emoce ovládat a budeme chápavě vysvětlovat i těm, kteří ještě dnes to zlo nevidí.

Eva Hrindová, 20. 2. 2015

Další články, blogy, videa

Vždy, když se dav proti někomu nebo něčemu obrací, instinktivně se odpojím a stavím se na stranu těch, kteří trpí nenávistí davu. Měla jsem to tak...
Zatímco si naše válkychtivá ministryně zve do České republiky americké vojáky, český národ s napětím sleduje převlékání Ondřeje Brzobohatého za ženu...
Celý život intenzivně sleduju politiku zdola. Jsem aktivní na sociálních sítích, píšu od roku 2006 skoro denně blogy a vyhodnocuju reakce lidí. Sama...
Její problémy začaly prakticky ihned po očkování a jen velmi těžko lze zpochybnit souvislost zdravotních potíží se samotným očkováním. Petra Banat se...
Přesně tak se dá ve zkratce popsat politika naší vlády. Bohaté nadnárodní společnosti necháme být a vlastní lidi budeme ždímat. Jen proto, že vláda...
*Vyplněním osobních údajů souhlasíte s jejich zpracováním. Údaje budou sloužit pouze k rozesílání newsletterů a nebudou poskytovány třetí straně. Svůj souhlas můžete vždy bezplatně odvolat.