Infografika

Julian Assange je na svobodě... Ale další se do vězení chystají, chystají se na ně léčky a systém hledá cestu, jak si udržet svou moc bez toho, že by byla vyjevena pravda.
Premiér Fiala a ministr vnitra Rakušan evidentně neví z které do které a tak vytahují to, co jim jde, a co jim v minulosti fungovalo - strašení Ruskem a nálepkování. Antibabišismus už moc netáhne, tak se budou držet jak "hovno košile" starých osvědčených praktik.
Někde jsem četla, že na Ukrajině pokračují pronájmy děloh i v období války. Ženy tak řeší svou nezáviděníhodnou finanční situaci. A kdo si ty dělohy pronajímá? Třeba takoví lidé jako vidíte na obrázku...
Smějí se, až se zas břicho popadají? Kdo? No přece celý Východ a směje se nám. Tomu hrdému a vyspělému Západu...
Den osvobození je tu. Měli bychom slavit, s úctou vzpomínat na oběti všech těch vojáků, kteří vyhnali Hitlera a Němce z okupovaných území zpátky do Berlína. Ruští vojáci osvobodili také koncentrační tábory a místo toho, aby se zabarikádovali doma na svých hranicích, hnali fašisty svinským krokem až daleko za ruské území... Mně to přijde hrdinské a hodné úcty.
Všimli jste si, jak už covid není téma? Tak strašná nemoc, která zavírala hranice, už není nebezpečná. Potvrzuje se jen jediné, celé to byla mediální bublina na oblbnutí lidí a na vydělávání peněz. Jestli tohle lidem neotevřelo oči, tak už nevím...
Bojujeme se zlem, ale vlastně by bylo efektivnější bojovat s lhostejností a mlčením. Protože ty jsou příčinou současného stavu.
Jedním dechem nám média přinesla dvě zprávy - že vláda nově navýší platbu za granáty pro Ukrajinu a že poplatek ze studny se navýší ze 300 na 10 000. Potřebujete další důkazy, že vláda neumí hospodařit a na své velkopanské záměry potřebuje ještě víc okrádat lidi o jejich tvrdě vydělané peníze?
Sledovala jsem dění na Slovensku a obě tiskovky postupujících kandidátů na prezidenta. Pan Korčok se mi nelíbil svou arogancí a okamžitými útoky na svého protikandidáta. V jeho štábu vládlo podobné fanatické nadšení, jaké jsme mohli vidět i u nás ve štábech paní Nerudové a ve štábu současného prezidenta Pavla.
Nebudou farmáři, nebude jídlo... Stále se setkávám s postoji, kdy mnozí mávnou rukou nad problémy našich zemědělců. Však si koupíme jídlo ze zahraničí. Opravdu?

Stránky

*Vyplněním osobních údajů souhlasíte s jejich zpracováním. Údaje budou sloužit pouze k rozesílání newsletterů a nebudou poskytovány třetí straně. Svůj souhlas můžete vždy bezplatně odvolat.