Evropa se mění - změní se i lidi?

Každý den se něco děje. Nehybnost a neměnnost se mění na vření a víření. Staré pořádky přestávají fungovat, a tak se staří mocipáni snaží udržet u moci za každou cenu. Ale jejich dny jsou sečteny.
26. 4. 2022 10:38 | Link: http://www.evahrindova.cz/node/730

Bohužel si ale budeme muset mnohé vytrpět. Jejich snaha udržet si staré zvyky za každou cenu, bude vykoupena našim utrpěním. Omezení svobody slova a drsná cenzura nebolí a většině občanů je to u zádele. Nechá je to v klidu a dovolí brutální utužení poměrů. Oni se o blokacích, cenzurách a jednotlivých případech stíhaných lidí ani nedozví. Vlastně je to dobře. Protože díky tomu si vládcové našich životů dovolí ještě více. A dopady na lidi budou zřetelnější – inflace, nedostatek potravin, energetická chudoba, selhávající zdravotnictví. Toho si všimnou i ti největší ignoranti. Spokojí se s výmluvami na Putina a Rusko? Těžko… Chvíli ano, ale pak už ne a začnou se ptát.

Když vidíte to průhledné lhaní a jak si politici a novináři dovolí vyprávět pohádky zcela bezostyšně, napadne vás – jak dlouho jim to bude ještě procházet? Lež má krátké nohy a pravdu nejde udusit na věčné časy. Kdy lidem začne docházet, jak strašně byli oklamaní ohledně covidu? Uvidíme na podzim, kolik lidí se podaří ještě zmastit a nahnat je pro zdraví škodlivou vakcínu. Osobně si myslím, že to bude nejpřesnější průzkum veřejného mínění.

Kdy se k lidem dostane informace o jednotném energetickém trhu a o možnosti z něho vystoupit? Až jim dojde, že za energie mohou platit daleko méně peněz, snesou ještě ty báchorky našich neschopných politiků?

I když to lidé prohlédnou, stejně se nic nezmění. Drsný volební marketing v kombinaci s postupnou likvidací opozice, ještě dovede zaručit žádané výsledky. A když už je to neudržitelné (jako to bylo a je v USA), volby se zfalšují. Korespondenční hlasování a elektronické hlasování jsou k tomu jako stvořené. A jak se likviduje opozice? Stačí se podívat vedle na Slovensko. Dehonestace Fica pomocí vraždy novináře nezabrala, tak Fica zavřou a zničí ve vykonstruovaném procesu. Budou to ale mít těžké, protože on není jedinou tváří strany Smer. Navíc posiluje nová strana Republika, která není „ušpiněná“ minulou účastí ve vládách.

U nás stačí jen marketing a dělat bububu – antiBabiš, covid a antiPutin zvládají dirigovat lidi dostatečně. O výsledky voleb se nemusí mediálně politická fronta bát. Navíc Babiš není skutečná opozice, protože „hraje“ všechny podstatné agendy společně s pětikoalicí, EU a s USA. Takže jeho případné vítězství by pro globální vládce nebylo takovou pohromou.

Co s tím vším? Má smysl budovat nové politické strany? Má smysl kandidovat a o něco se pokoušet? Jistě ano, ale skuteční velcí hráči, kteří by dokázali stejný průlom, jako se na Slovensku podařil Republice, zatím u nás nejsou. Mají smysl demonstrace a občanský odpor prostřednictvím strhávání nebo vyvěšování vlajek? Jistě ano, dělat se to musí, ale zásadní vliv to nemá. To už má větší efekt změna vlastníků u Twitteru. Pokud se podaří Elonu Muskovi udělat z Twitteru svobodnou sociální síť, ovlivní to i další mediální kanály, a to se dostane i k nám. Bude to trvat, ale projeví se to. Proto musíme být připraveni. Víc dělat nemůžeme. Bavit se s lidmi, ustát své postoje, být v klidu a ukazovat okolí, že žít svobodně se dá.

Bez toho, že by se lidi vymanili ze lží a začali se sami bránit nechutným manipulacím, se u nás nic nezmění. Je to proces, kterým si budeme muset projít. Každý jednotlivec sám za sebe. To je zásadní úkol dneška pro každého rozumného člověka. Uchránit sebe a své děti, a být vzorem pro ostatní. Je to těžší než se spoléhat na nějaké spasitele a nové politické strany. Bez toho to ale nepůjde!

PS.: Kupujte si i knihy, které nepotřebujete - podpoříte tím vydávání dalších nekorektních titulů z nakladatelství Naštvané matky. http://eshop.nastvanematky.cz/knihy/

 

Další články, blogy, videa

Sledovala jsem vyhlášení voleb se svou téměř osmdesátiletou maminkou a dobře jsme se bavily. Zajímavé bylo sledovat, kdo se jak ke svému úspěchu či...
Podle posledních oficiálních údajů začal prudce růst počet diagnostikovaných rakovin na 100 000 obyvatel. Jistě je na místě se nad strmým růstem...
Posledních pár let jsme zaznamenali zásadní ústup zdravého rozumu a v tom důsledku i oslabení právního státu. Nazvat to erozí demokracie není...
Kdysi Miloš Zeman řekl, že holokaust nezačal prvním transportem Židů do koncentračního tábora. Začal první lavičkou, na kterou si nesměl Žid sednout...
Vrabci si už o tom cvrlikají, média opatrně naznačují, ale s Ukrajinou je konec. Rusko neporazí, nevytlačí, prostě netahá za silnější konec provazu....
*Vyplněním osobních údajů souhlasíte s jejich zpracováním. Údaje budou sloužit pouze k rozesílání newsletterů a nebudou poskytovány třetí straně. Svůj souhlas můžete vždy bezplatně odvolat.