Evropa se mění - změní se i lidi?

Každý den se něco děje. Nehybnost a neměnnost se mění na vření a víření. Staré pořádky přestávají fungovat, a tak se staří mocipáni snaží udržet u moci za každou cenu. Ale jejich dny jsou sečteny.
26. 4. 2022 10:38 | Link: http://www.evahrindova.cz/node/730

Bohužel si ale budeme muset mnohé vytrpět. Jejich snaha udržet si staré zvyky za každou cenu, bude vykoupena našim utrpěním. Omezení svobody slova a drsná cenzura nebolí a většině občanů je to u zádele. Nechá je to v klidu a dovolí brutální utužení poměrů. Oni se o blokacích, cenzurách a jednotlivých případech stíhaných lidí ani nedozví. Vlastně je to dobře. Protože díky tomu si vládcové našich životů dovolí ještě více. A dopady na lidi budou zřetelnější – inflace, nedostatek potravin, energetická chudoba, selhávající zdravotnictví. Toho si všimnou i ti největší ignoranti. Spokojí se s výmluvami na Putina a Rusko? Těžko… Chvíli ano, ale pak už ne a začnou se ptát.

Když vidíte to průhledné lhaní a jak si politici a novináři dovolí vyprávět pohádky zcela bezostyšně, napadne vás – jak dlouho jim to bude ještě procházet? Lež má krátké nohy a pravdu nejde udusit na věčné časy. Kdy lidem začne docházet, jak strašně byli oklamaní ohledně covidu? Uvidíme na podzim, kolik lidí se podaří ještě zmastit a nahnat je pro zdraví škodlivou vakcínu. Osobně si myslím, že to bude nejpřesnější průzkum veřejného mínění.

Kdy se k lidem dostane informace o jednotném energetickém trhu a o možnosti z něho vystoupit? Až jim dojde, že za energie mohou platit daleko méně peněz, snesou ještě ty báchorky našich neschopných politiků?

I když to lidé prohlédnou, stejně se nic nezmění. Drsný volební marketing v kombinaci s postupnou likvidací opozice, ještě dovede zaručit žádané výsledky. A když už je to neudržitelné (jako to bylo a je v USA), volby se zfalšují. Korespondenční hlasování a elektronické hlasování jsou k tomu jako stvořené. A jak se likviduje opozice? Stačí se podívat vedle na Slovensko. Dehonestace Fica pomocí vraždy novináře nezabrala, tak Fica zavřou a zničí ve vykonstruovaném procesu. Budou to ale mít těžké, protože on není jedinou tváří strany Smer. Navíc posiluje nová strana Republika, která není „ušpiněná“ minulou účastí ve vládách.

U nás stačí jen marketing a dělat bububu – antiBabiš, covid a antiPutin zvládají dirigovat lidi dostatečně. O výsledky voleb se nemusí mediálně politická fronta bát. Navíc Babiš není skutečná opozice, protože „hraje“ všechny podstatné agendy společně s pětikoalicí, EU a s USA. Takže jeho případné vítězství by pro globální vládce nebylo takovou pohromou.

Co s tím vším? Má smysl budovat nové politické strany? Má smysl kandidovat a o něco se pokoušet? Jistě ano, ale skuteční velcí hráči, kteří by dokázali stejný průlom, jako se na Slovensku podařil Republice, zatím u nás nejsou. Mají smysl demonstrace a občanský odpor prostřednictvím strhávání nebo vyvěšování vlajek? Jistě ano, dělat se to musí, ale zásadní vliv to nemá. To už má větší efekt změna vlastníků u Twitteru. Pokud se podaří Elonu Muskovi udělat z Twitteru svobodnou sociální síť, ovlivní to i další mediální kanály, a to se dostane i k nám. Bude to trvat, ale projeví se to. Proto musíme být připraveni. Víc dělat nemůžeme. Bavit se s lidmi, ustát své postoje, být v klidu a ukazovat okolí, že žít svobodně se dá.

Bez toho, že by se lidi vymanili ze lží a začali se sami bránit nechutným manipulacím, se u nás nic nezmění. Je to proces, kterým si budeme muset projít. Každý jednotlivec sám za sebe. To je zásadní úkol dneška pro každého rozumného člověka. Uchránit sebe a své děti, a být vzorem pro ostatní. Je to těžší než se spoléhat na nějaké spasitele a nové politické strany. Bez toho to ale nepůjde!

PS.: Kupujte si i knihy, které nepotřebujete - podpoříte tím vydávání dalších nekorektních titulů z nakladatelství Naštvané matky. http://eshop.nastvanematky.cz/knihy/

 

Další články, blogy, videa

Vždy, když se dav proti někomu nebo něčemu obrací, instinktivně se odpojím a stavím se na stranu těch, kteří trpí nenávistí davu. Měla jsem to tak...
Zatímco si naše válkychtivá ministryně zve do České republiky americké vojáky, český národ s napětím sleduje převlékání Ondřeje Brzobohatého za ženu...
Celý život intenzivně sleduju politiku zdola. Jsem aktivní na sociálních sítích, píšu od roku 2006 skoro denně blogy a vyhodnocuju reakce lidí. Sama...
Její problémy začaly prakticky ihned po očkování a jen velmi těžko lze zpochybnit souvislost zdravotních potíží se samotným očkováním. Petra Banat se...
Přesně tak se dá ve zkratce popsat politika naší vlády. Bohaté nadnárodní společnosti necháme být a vlastní lidi budeme ždímat. Jen proto, že vláda...
*Vyplněním osobních údajů souhlasíte s jejich zpracováním. Údaje budou sloužit pouze k rozesílání newsletterů a nebudou poskytovány třetí straně. Svůj souhlas můžete vždy bezplatně odvolat.