Dosazujete do rovnic správné hodnoty?

Jsem žena logiky. Vystudovala jsem gymnázium se zaměřením na matiku a fyziku a vysokou školu se zaměřením na železničnmí stavby - takže opět matika, fyzika, deskriptiva, statika, mechanika... Celý život se snažím posuzovat svět racionálně, objektivně a spravedlivě. A světové dění je jako rovnice, jen musíte dosadit za neznámé správná čísla. Což je ten problém.
11. 10. 2022 09:21 | Link: http://www.evahrindova.cz/node/764

Každý den vidím, jak mnoho lidí pracuje s neověřitelnými fakty (jak chcete ověřit motivaci lidí?), mediální propagandou, která je postavená na lži a s pochybnými domněnkami. Dosadí špatné hodnoty a dělají chybné závěry. Copak nikdy nic neslyšeli o zkoušce, kdy vám po dosazení hodnot musí rovnice vyjít?Kdyby se tak počítalo v matematice, nikdy by žádná rovnice nevyšla, mosty by padaly, protože by byly špatně spočítané a vlastně nic by nefungovalo.

V covidu to bylo vidět velmi ostře. Nikdo si nic za neznámé hodnoty nedosazoval, nikdo si nedělal zkoušku. Tak jsme nosili roušky, aniž by kdokoliv jakkoliv dokázal, že jejich nošení má reálný smysl. Světové vlády ignorovaly, že neznámá ohledně roušek byla postupem času známá, ale nikdo se s ní neobtěžoval pracovat. Jen lidé jako já kroutili hlavou nad popřením jakékoliv logiky.

Viděli jsme kolem sebe plno zaslepených lidí, kteří pracovali s neznámými hodnotami a vydávali je za hodnoty známé. Typickým přešlapem bylo a je "antivaxery" vydávat za šílené ezoteriky, kteří odmítají vědu. Je to přesně naopak. Striktní používání rozumu, logiky a hledání ověřitelných faktů vás dovede k jasným závěrům - farmaceutický průmysl se nechová morálně, podvádí, manipuluje, podplácí a korumpuje celé vlády.

Když stejným způsobem budete pátrat po ověřitelných faktech ve věci ukrajinsko-ruského konfliktu, velmi rychle zjistíte, jak se věci mají. Žádné neznámé hodnoty tu nejsou. Existuje dost informací, založených na ověřitelných faktech, existuje dost svědectví důvěryhodných lidí, vše zapadá do historických kontextů a nemusíte být fanda žádné ze stran, abyste se dobral reálného a objektivního pohledu na vznik konfliktu a na jeho průběh. Není to ale jednoduché, je třeba mluvit s lidmi, hledat drobné střípky reality, křížově si fakta ověřovat a nespoléhat na mainstreamová média. Nakonec vám tyto dílčí informace zapadnou do skládačky.

Stále ale vidím plno lidí, kterým nevadí pracovat s neověřenými fakty, kteří ignorují to, že ve svých rovnicích nemají za neznámé "x" dosazené správné hodnoty. Nějaké zkoušky ve svých výpočtech absolutně neprovádí. Jejich výsledky jsou totálně mimo. Od takových lidí bych si dům navrhnout nenechala. Smutné je, že je máme ve vládě.

Nikdy bych nevěřila, že se dožiju doby, kdy logika bude "zakázaným" způsobem uvažování. Že za logiku bude člověk vysmíván, označován extremistou a bude ohrožován na svých právech. To skutečně nebylo ani za komunistů. Fachmani ve svých technických oborech nemuseli "šaškovat" s ideologií, protože byli pro režim cenní svými schopnostmi konstruktérskými a technickými. Dnes je v ohrožení každý, kdo upřednostňuje rozum před ideologií. To jsme to dopracovali!

A nemyslete si, že je to nešvar, který se vyhýbá "vlastenecké" scéně - i ta má své ideologie, které nadřazuje rozumu. Pozor na to!
 

Další články, blogy, videa

Vždy, když se dav proti někomu nebo něčemu obrací, instinktivně se odpojím a stavím se na stranu těch, kteří trpí nenávistí davu. Měla jsem to tak...
Zatímco si naše válkychtivá ministryně zve do České republiky americké vojáky, český národ s napětím sleduje převlékání Ondřeje Brzobohatého za ženu...
Celý život intenzivně sleduju politiku zdola. Jsem aktivní na sociálních sítích, píšu od roku 2006 skoro denně blogy a vyhodnocuju reakce lidí. Sama...
Její problémy začaly prakticky ihned po očkování a jen velmi těžko lze zpochybnit souvislost zdravotních potíží se samotným očkováním. Petra Banat se...
Přesně tak se dá ve zkratce popsat politika naší vlády. Bohaté nadnárodní společnosti necháme být a vlastní lidi budeme ždímat. Jen proto, že vláda...
*Vyplněním osobních údajů souhlasíte s jejich zpracováním. Údaje budou sloužit pouze k rozesílání newsletterů a nebudou poskytovány třetí straně. Svůj souhlas můžete vždy bezplatně odvolat.