Co všechno můžeme dělat proti nástupu totality?

Rozhodla jsem se sepsat vše, co má smysl dělat. Žádná z těch věcí sama o sobě není lékem a řešením. Ale když hodně lidí bude dělat aspoň některé z těch věcí, někde se to projeví. Vážení, co si neuděláme sami, nikdo za nás neudělá. Spoléhat na spasitele, se nevyplácí. A zatracovat jednotlivé níže uvedené body je taky hloupé. Každý ať dělá to, co může, na co má schopnosti.
29. 1. 2021 11:20 | Link: http://www.evahrindova.cz/node/619

Nejhorší je ale nedělat NIC.

 

1. Choďte na demonstrace, pokud můžete. Je dobré, když vláda a mocipáni tohoto světa vidí, že existuje odpor. Demonstrace jako takové samozřejmě nic nevyřeší, ale umí pohrozit. A připomínají politikům, že ne všichni s nimi souhlasí.

2. Říkejte všude, kde můžete, své názory. Na sociálních sítích, v diskusích pod články, mezi přáteli a rodinou. Šiřte informace, jak to jde. Diskutujte, hádejte se. Nikdy nevíte, pro koho váš názor bude poslední kapkou, která pomůže dotyčnému otevřít oči a nahlédnout pravdě do očí. Pište maily politikům, čím více, tím lépe.

3. Sledujte dění a sledujte politiku. Pozorujte a vyhodnocujte. Najděte si někoho, jehož názory se vám líbí a kdo vám pomůže se orientovat. Jen tak zabráníte tomu, abyste někomu sedli na lep. Najděte si své zdroje, které vám pomohou odstínit propagandu. Podporujte je a sdílejte je.

4. Choďte k volbám. Nic vás to nestojí a můžete někoho rozumného posunout do sněmovny. Je to potřeba, i když jednotlivci nic nezmůžou, přece jen volená funkce ulehčuje přístup do médií. Člověk s mandátem je víc slyšet než ten bez mandátu. Odmítněte konspirační teorie, že volby jsou k ničemu. Spoléhat se jen na ně je nesmysl, ale je třeba je využít!

5. Pokud máte možnosti - časové nebo finanční - zapojte se. Ale ne tak, aby vás to vyčerpávalo. Hlídejte si své zázemí finanční i rodinné. Aspoň občas podpořte opoziční projekty – objednejte si předplatné odvážného média, kupujte si nekorektní knihy. Běžte na kafe tam, kde se nebojí otevřít. Pomáhejte rozumným politikům v kampaních. Roznášejte letáky, sbírejte podpisy na petice.

Čím víc lidí bude dělat to, co jsem sepsala výše, tím bude odpor mohutnější. Opozice bohužel většinou nezvládá pohyb v realitě - ti, kteří se stěží mají šanci dostat do sněmovny se opájí pohádkami, že vyhrají volby. Nebo ti, kteří odmítají chodit k volbám, doufají v revoluci a vidí ji jako jediné řešení. Takoví nám všem jen škodí. Protože jsou to snílci a v cestě za svým "snem" odmítají dělat malé a jednoduché věci. Ale u nich to začíná. Nemáme sílu na velkou revoluci a změnu. Ale máme sílu na změny u sebe samých a ve svém okolí. A věřte mi, odpor malých skupinek se může zvětšovat a časem spojit v mohutnou řeku.

Zdá se vám to málo? Jistě, nenabízím tady žádné revoluční změny a rychlé akce. Troufám si ale tvrdit, že ty pomalé změny, které jsou výsledkem mravenčí každodenní práce, jsou trvalé. A bez nich stejně žádné změny nejsou možné. Musíme začít pracovat. Systematicky, každodenně, bez vidiny velkého zlomu. Máme na výběr? Nemáme.

 

Další články, blogy, videa

Nenávist zaslepuje, v politice obzvlášť. Jen tak se mohlo stát, že kvůli zaslepenosti lidí posílilo zlo nejvyššího řádu. Kvůli zaslepenosti odmítli...
Volby jsou jediným ukazatelem, který ukazuje politickou realitu objektivně. Chytrý se z ní poučí, hloupý se s ní nesmíří a proto hledá výmluvy. Po...
Nejsilnější vzkaz ze sobotní demonstrace - jsme sebevědomí občané, jsme Češi, Moraváci, jsme Slované. Když se zpívala česká a slovenská hymna, dojalo...
Kdo nevěří médiím a propagandě a nenechá se vláčet různými "fobickými" ideologiemi, dává si věci do souvislostí sám. Sleduju různá videa,...
Podívejte se kolem sebe - mnoho lidí lituje, že se naočkovalo. Ale ti, co odolali, nelitují. Už to by mělo každého přinutit k přehodncení postojů....
*Vyplněním osobních údajů souhlasíte s jejich zpracováním. Údaje budou sloužit pouze k rozesílání newsletterů a nebudou poskytovány třetí straně. Svůj souhlas můžete vždy bezplatně odvolat.