Co má smysl v boji za pravdu

Doba je zlá a já jsem přesvědčená, že musíme využívat VŠECH možností, jak nahlodávat systém. V tomto duchu budu také působit a využívat všech svých možností a schopností. A budu také "umravňovat" ty, kteří do jakýchkoliv aktivit hned hážou vidle. Už jsem z toho věčného "vlasteneckého" pesimismu a hysterické kritiky a plivání na každého, kdo na 100 % nesouhlasí s někým, kdo si myslí, že je jediný oprávněný lídr, unavená. Ničí to rozvoj aktivit, které by měly dostat šanci se předvést, hned v zárodku.
24. 6. 2022 09:02 | Link: http://www.evahrindova.cz/node/746

A jaké tedy máme možnosti?
1. Informování
To je nejdůležitější. Je třeba šířit fakta, nutit lidi přemýšlet, klást otázky, snažit se vytvářet virální příspěvky. K tomu jsou důležité maily, FB zdi, Instagram, webové stránky, blogy. K tomu jsou nejlepší nezávislí komentátoři, kteří nejsou spojeni s žádnou politickou silou. Do této škatulky bych se ráda zařadila já.
2. Alternativní média
Budu podporovat každé médium s relevantním dosahem a to i přes to, že nemusím se vším souhlasit nebo se mi nemusí líbit moderátoři nebo tak něco. Kdo šíří informace, které nahlodávají systém a dělá to tak, že oslovuje velkou skupinu lidí, zaslouží si podporu. Proto občas někomu takovému pošlu peníze (např.: Raptor.tv, Pravý prostor).
3. Demonstrace
Když demonstraci organizuje někdo schopný a je šance, že tam přijde víc jak tisíc lidí, má to smysl. Demonstrace, které mají minimální propagaci a přijde tam jen hrstka věrných, nepodporuji.
4. Setkávání lidí
Besedy, festivaly, grilovačky, koncert - to všechno slouží k propojování lidí a má smysl. Myslím, že místo slabých demonstraci bychom se měli zaměřit na pořádání akcí spíše tohoto typu.
5. Politické strany
Podporuji všechny strany, které mají antisystémový nebo antirežimní či opoziční program. Takové strany mají právo na existenci a pokud je budu veřejně kritizovat, jen v opravdu odůvodněných případech a jen věcně. NIKDY nebudu veřejně kopat do stran, které mají správný program. Bojovat máme s eurohujery, genderovými a klimašílenci, ne mezi sebou! Je to jeden z velkých důvodů, proč je vlastenecká scéna tak roztříštěná. Když se vám někdo z naší strany barikády nelíbí, vždy máte šanci MLČET! Řeči o řízené opozici a plivání na lidi, kteří nesou dobrý program, na své zdi nebudu trpět.
6. Volby
Jsou zmanipulované tak, že jsou zmanipulovaní voliči. Nikdo se nemusí namáhat falšováním voleb tak, jak k tomu museli přistoupit v USA. U nás to není nutné, protože stačí zmanipulovat voliče. Takže budu nemilosrdně blokovat každého, kdo bude odrazovat na mé zdi lidi od voleb. K volbám se není nutné upírat jako k nějaké "záchraně" a to já ani nedělám. Jen říkám, že je to jedna z možností, kterou proti systému můžeme využít. Prozatím to neumíme a škodíme tím sami sobě. Naše protistrana si dokáže třeba do senátu protlačit kdejaké pitomce (hlavně tedy v Praze), takže se nedivím, že z nás mají jen legraci. Pokud z někoho začnou mít strach, mají jistotu, že se nikam nedostane, protože ho vlastní lidé nepodrží ve volbách a ani jinak. Stalo se to mě, stalo se to Martinovi Konvičkovi, stalo se to dalším lidem. Znovu opakuji - volby jsou nefér a nespravedlivé (kvůli mediální propagandě) - ale to neznamená, že na ně máme rezignovat. Taková rezignace jen nahrává našim protivníkům!

Každý má právo na jiný postoj. Já jsem zveřejnila ten svůj a na svých komunikačních kanálech nebudu tolerovat destruktivní aktivity, které z nás dělají pomatené a neschopné blouznivce, kteří se umí akorát hádat a vše ničit. Mít pravdu nestačí a ani nestačí mít jakési pofidérní zásluhy z minulosti. Je třeba umět pravdu formulovat tak, aby byla pochopitelná i lidem, kteří jsou oblbováni propagandou. Je třeba umět pravdu prosadit a zviditelnit. Je třeba umět na podporu pravdy získávat rozumné lidi a je třeba umět s pravdou vítězit v politických soubojích. Pravda potřebuje také lidi pragmatické a efektivní. Mávat praporem nestačí, je třeba něco budovat, spojovat lidi a ne se furt jen hádat a kádrovat druhé.

A znovu říkám - nelíbí se vám někdo z naší strany názorového spektra? Tak ho nechte být, ať se ukáže. Nepomlouvejte ho, neplivejte na něho, prostě mlčte. Jen tak dostane šanci vyrůst něco životaschopného. Ať zvítězí ten nejlepší.
 

Další články, blogy, videa

Dnes je to prakticky nemožné. Zbrojařské a farmaceutické firmy jsou ty nejbohatší. A znáte to - s jídlem roste chuť. Tyto nadnárodní firmy zcela...
Sledovala jsem vyhlášení voleb se svou téměř osmdesátiletou maminkou a dobře jsme se bavily. Zajímavé bylo sledovat, kdo se jak ke svému úspěchu či...
Podle posledních oficiálních údajů začal prudce růst počet diagnostikovaných rakovin na 100 000 obyvatel. Jistě je na místě se nad strmým růstem...
Posledních pár let jsme zaznamenali zásadní ústup zdravého rozumu a v tom důsledku i oslabení právního státu. Nazvat to erozí demokracie není...
Kdysi Miloš Zeman řekl, že holokaust nezačal prvním transportem Židů do koncentračního tábora. Začal první lavičkou, na kterou si nesměl Žid sednout...
*Vyplněním osobních údajů souhlasíte s jejich zpracováním. Údaje budou sloužit pouze k rozesílání newsletterů a nebudou poskytovány třetí straně. Svůj souhlas můžete vždy bezplatně odvolat.