Co má smysl a co vede k politickým změnám?

Celý život intenzivně sleduju politiku zdola. Jsem aktivní na sociálních sítích, píšu od roku 2006 skoro denně blogy a vyhodnocuju reakce lidí. Sama jsem byla aktivní - nejprve v politické straně a pak v občanském hnutí. Dvakrát jsem zkusila kandidovat. Jednou z nevolitelného místa na kandidátce etablované politické strany do sněmovny, podruhé jako nezávislá bez podpory do senátu. Takže mé teorie jsou podepřeny i praxí.
25. 5. 2023 15:16 | Link: http://www.evahrindova.cz/node/817

Co jsem předpověděla se víceméně vždy splnilo. A dospěla jsem k jasnému závěru. Mainstream se nedá frontálně porazit. Nepodařilo se to a nedaří se to ani Hnutí ANO s Andrejem Babišem. Kde bere někdo přesvědčení, že se to podaří právě jemu? Jak si může někdo myslet, že když na jeho straně stojí pravda, porazí všechny a zvítězí? Stačí mu jen posílat na účet nějaké peníze a sjednotit se za ním... To už není ani naivita, to je idiocie nebo dokonce podvod.

Momentálně jsme v situaci, že jedinou cestou je hledat drobné možnosti a skuliny ve stávajícím systému a postupně získávat politické mandáty. Ty jak známo pomáhají zviditelňovat témata a přispívají ke zpomalení změn a zabrždění pádu na dno. A nejen to - učí odpůrce stávajícího systému získávat pozice a pomáhají nám se etablovat na politické scéně a oslabovat naše soupeře. Nic víc nemáme sílu získat a nic víc se nedá dělat.

Proto považuji za extrémně hloupé, když někdo považuje snahu získat politický mandát za "zradu" nebo za touhu "získat koryto". Každý, kdo má naději a perspektivu nějaký - JAKÝKOLIV - politický mandát získat, si zasluhuje naši podporu.

Stejně tak nemá smysl "bojovat" proti stávající opozici v podobě ANO a SPD. Bojovat proti nim je stejné, jako když válečník otevře pět válečných front naráz a nemá dostatek vojska na jejich udržení. To ale neznamená, že jsme povinni opozici hájit za každou cenu - tedy i tehdy, když například SPD nominovala pana Baštu na prezidenta a nepřímo tak přispěla k vítězství děsivého generála. Nebo když ANO podporuje naše válečnické choutky nebo vede směšnou zahraniční politiku.

Nemáme sílu na generální stávky, na dlouhodobé protesty v ulicích, na bojkoty firem v obchodech, dokonce ani na ovládnutí referenda ohledně vystoupení z EU nebo z NATO. Tak to je a s tím je nutné se smířit. Až budeme mít senátorský klub nezávislých senátorů, třetí poslanecký klub (k ANO a k SPD ještě jeden) a některá naše témata začne přebírat mainstream, tak pak možná můžeme říct, že jsme něco malinko dosáhli.

To se ale jistě nepodaří, když tady pořád dokola různí rozvraceči pořád útočí na ty, kdo se rozhodnou jít jedinou smysluplnou a efektivní cestou. Tedy cestou k zisku politických mandátů a to kdekoliv - v komunále, ve sněmovně, v senátu nebo v europarlamentu.

P.S.: Demonstrace jsou důležité, ale jen tehdy, vedou-li k zisku politických mandátů. Jinak jsou k ničemu.
 

Další články, blogy, videa

Vždy, když se dav proti někomu nebo něčemu obrací, instinktivně se odpojím a stavím se na stranu těch, kteří trpí nenávistí davu. Měla jsem to tak...
Zatímco si naše válkychtivá ministryně zve do České republiky americké vojáky, český národ s napětím sleduje převlékání Ondřeje Brzobohatého za ženu...
Celý život intenzivně sleduju politiku zdola. Jsem aktivní na sociálních sítích, píšu od roku 2006 skoro denně blogy a vyhodnocuju reakce lidí. Sama...
Její problémy začaly prakticky ihned po očkování a jen velmi těžko lze zpochybnit souvislost zdravotních potíží se samotným očkováním. Petra Banat se...
Přesně tak se dá ve zkratce popsat politika naší vlády. Bohaté nadnárodní společnosti necháme být a vlastní lidi budeme ždímat. Jen proto, že vláda...
*Vyplněním osobních údajů souhlasíte s jejich zpracováním. Údaje budou sloužit pouze k rozesílání newsletterů a nebudou poskytovány třetí straně. Svůj souhlas můžete vždy bezplatně odvolat.