Charita jako obchod s emocemi

Charita jako obchod s emocemi? Nejkrystaličtější důkaz úpadku západní společnosti hledejme v tom, jak funguje charita. Točí se v ní obrovské peníze a i zde najdeme mnoho pokrytectví a odporného mamonářství.
7. 3. 2023 09:59 | Link: http://www.evahrindova.cz/node/800

Každá celebrita, kterou vytvořila média prostřednictvím druhořadých telenovel, se naparuje a vedle svých placených spoluprací si vylepšuje morální profil na pomoci slabým. Vyzobávají si ty nejemotivnější příběhy lidí a pomáhají jim vybírat peníze.

Když dnes propadnete sítem zdravotnické nebo sociální péče, nezbývá vám nic jiného než žebrat o přízeň nadací a celebrit. A tak místo toho, aby se problémy řešily systémově, vybírají se peníze na kdeco. Souboj emocí funguje podle těch nejtvrdších pravidel. Nadace se snaží "urvat" co nejznámější celebritu, protože jinak se nedostanou do médií. O to málo peněz, které lidem zůstávají po zaplacení hypoték, nájmů, energií a potravin se bojuje tvrdě a nesmlouvavě.

Dokonce se žebrá i u dětí ve školách, bez vědomí rodičů. Přijde vám normální, aby se tahaly z dětí peníze přímo ve třídách, prostřednictvím líbivých obrázků s pejsky a kočičkami? Svět neziskovek, které vybírají peníze na charitu zhrubnul a přizpůsobil se pokroucenému mediálnímu světu. A za tím vším zaniká, jak zoufale nefunguje zdravotnictví, které je pupeční šňůrou neoddělitelně spjato s farmaceutickým průmyslem. Místo toho, aby bylo postaveno primárně na péči o zdraví jednotlivců. Zaniká to a není to vidět přes ten halas uměle vytvářených obrazů péče a podpory.

Nikdy jsem nepodporovala žádné projekty charity. Přesto se necítím být špatným člověkem. Protože někdo musí upozorňovat na to, že charita má být jen poslední záchranou pro jednotlivce, kteří propadnou i tím nejjemnějším sítem zdravotnické a sociální péče. Charita nemá suplovat státní systémy. Má být pomocí pro unikátní případy. Nemá být obrovskou záplatou děr, které vznikají nesmyslnou politikou státu.

Současná vláda nedělá nic, aby problémy jakéhokoliv rázu řešila systémově. Svou nezodpovědnou politikou háže vlastní občany přes palubu a toto žádná charita nemá sílu řešit. Místo posílání peněz na charitu, je radši dejte alternativním médiím a politickým uskupením, které mají odhodlání něco s tím odporným bordelem dělat!
 

Další články, blogy, videa

Posledních pár let jsme zaznamenali zásadní ústup zdravého rozumu a v tom důsledku i oslabení právního státu. Nazvat to erozí demokracie není...
Kdysi Miloš Zeman řekl, že holokaust nezačal prvním transportem Židů do koncentračního tábora. Začal první lavičkou, na kterou si nesměl Žid sednout...
Vrabci si už o tom cvrlikají, média opatrně naznačují, ale s Ukrajinou je konec. Rusko neporazí, nevytlačí, prostě netahá za silnější konec provazu....
Z toho celkového nadšení nad přijetím premiéra Fialy u prezidenta USA je mi až stydno. Připomíná mi to scény klanění se poddaných u svých pánů.
V sobotu odpoledne mi volala má nešťastná slovenská kamarádka, aby se podělila o své obavy z výsledků voleb. Měla strach z toho, že Ivan Korčok...
*Vyplněním osobních údajů souhlasíte s jejich zpracováním. Údaje budou sloužit pouze k rozesílání newsletterů a nebudou poskytovány třetí straně. Svůj souhlas můžete vždy bezplatně odvolat.