Chaos je svoboda!

Vlastně nemám problém podporovat chaos. Chaos je svoboda, chaos je pokrok. Z chaosu a z velkých změn se vždy zrodí něco nového a lepšího. Co mě ale děsí, je ten důraz na řád a pořádek. Protože ten vybudujete jedině tehdy, když si lidi srovnáte do řádku a nedovolíte jim chovat se podle svého.
26. 1. 2023 10:19 | Link: http://www.evahrindova.cz/node/791

Generál má v něčem pravdu - tyto volby jsou skutečně o souboji dvou světů. Svět slepé víry proti světu, kde se pochybuje a zkoumá. Svět nálepkování a zjitřených emocí proti světu racionality a pragmatismu. Svět pokryteckých hodnot proti světu umírněnosti a někdy až brutální upřímnosti. Svět hesel a organizovaného jásotu proti světu, který stojí na individualitě a svobodě.

Do kterého světa chce kdo patřit je jen na něm. Já ale nemám problém být přízemní a zkoumat i to, co je za hesly o genderové rovnosti, klimatické zodpovědnosti a sociální rovnosti. Ono za tím vždy něco je. Velká slova mají za cíl vždy něco schovat. Takže já jsem přízemní a nevadí mi být označena za "zlého" člověka, když chci zkoumat, komu co prospívá a kdo si chce kde nahrabat. Nemám problém se ptát, přemýšlet a hledat odpovědi na otázky, které vypadají jednoznačně.

Babiš je lhář a generál je čestný a důstojný. Nemyslím si, že ve světě jsou věci tak černobílé. Zvláště když je nám černá a bílá až násilím vnucována. Marka Prchala vyloučili dokonce ze sdružení kreativců (ADC). Já ovšem vidím problém jinde. Reklamy, které vypouští Milion chvilek na podporu generála jsou nechutně manipulativní. Vyvolávají v lidech pocit, že kdo generála nepodporuje je lhář a dobytek. Protože jedině generál je dobro. To vše podkresleno oblíbenými herci ze seriálů. Podle "kreativců" je tedy pravda manipulativní (varování před válkou) a manipulace vlastně žádoucí. Tento svět se mi nelíbí a nehodlám před tím mlčet. NIKDY nepřijmu rétoriku, která bohapustou cenzuru přejmenovává na boj s dezinformacemi.

Lidé mají různé názory a demokracie je celá postavena na tom, že tak je to normální. Proto máme volby a ústavu, která mimo jiné chrání svobodu slova. Nemám s tímto chaosem svobody problém a proto budu volit proti jednotě názorů, proti cenzuře a proti podpoře války a proti podpoře zájmů cizích mocností.
 

Další články, blogy, videa

Čím víc vnímám moderní dobu, tím víc mě to vrací zpátky. Zásahy do přírodních procesů v rámci zvyšování výnosů a "ochrany" přírody tu...
Někdo může lhát, jako když tiskne a projde mu to. Jiný nesmí ani špatně vypadat nebo nedejbože si splést pořadí barev na trikoloře.
Pamatujete se na velké haló ohledně šeků od Mariana Kotleby? Ten coby župan Bánskobystrického kraje rozdával na výročí vzniku Slovenského státu...
Demonstraci z 11. 3. 2023 jsem sledovala online. Sledovala jsem i sociální sítě a média po demonstraci. A své postřehy jsem shrnula do pár bodů.
Charita jako obchod s emocemi? Nejkrystaličtější důkaz úpadku západní společnosti hledejme v tom, jak funguje charita. Točí se v ní obrovské peníze a...
*Vyplněním osobních údajů souhlasíte s jejich zpracováním. Údaje budou sloužit pouze k rozesílání newsletterů a nebudou poskytovány třetí straně. Svůj souhlas můžete vždy bezplatně odvolat.