Celebrity jako nástroj propagandy

Když vlády potřebují platit reklamu samy na sebe a svá opatření, nefungují dobře. Stát má vydávat pouze taková nařízení, která reklamu nepotřebují. Jestliže musí investovat do přesvědčovacích kampaní, asi nám chce vnutit hodně smradlavé zboží. Od toho si skutečně politiky neplatíme. Na to jim své peníze nedáváme. Pokud by dělali opatření, která by měla hlavu a patu, reklamu by fakt nepotřebovali.
30. 1. 2021 12:06 | Link: http://www.evahrindova.cz/node/620

Na Slovensku už rozjeli kampaň ve velkém. A jako vždy jim posloužili celebrity. Že se ráda nechá vidět prezidentka, nepřekvapí. Ale fašistické vládě se podařilo získat i několik umělců a do nedávna i respektu hodných osobností.

Vypadá to, že motivací celebrit je především touha ukončit pro umělce stav, kdy nemohou pracovat. Uvěřili tomu, že očkování je cesta zpět k normálu. Stát je dostal pod tlak a pak je využil. O to více by umělci měli zvažovat, jestli se do takových kampaní budou zapojovat. Podporují tím mocenskou zvůli, cenzuru a nepřiměřený nátlak na občany. Postavili se na stranu nesvobody proti svobodě. Nepřímo tím podpořili všechny kšeftaře, kteří využívají lidské zdraví a strach o ně ke svým ziskům.

Nemělo by nás to překvapovat. Jen málo celebrit ze světa umění si umí zachovat tvář. Dost z nich podlehne dojmu, že jejich vliv jim dává právo určovat, co je správné. Ale kdepak, svou podporou propagandě, zneužíváním svého vlivu, jen ukazují, že jsou to prostě jen pitomci. U některých to obzvlášť zamrzí. 

Ale znovu opakuju - vláda nemá dělat reklamu! Žádná instituce, která má sloužit občanům, nemá důvod dělat přesvědčovací kampaně. Jen se tím přiznává ke své neschopnosti. Dobré služby reklamu nepotřebují. A když ano, nejsou to dobré služby!
 

Další články, blogy, videa

Každá totalita má své symboly. Něco, čím lidé dávají najevo své podvolení. Něco, čím ukazují, že přijímají nátlak. Většina lidí s požadovanými...
O tom, že jsou média neobjektivní si vyprávíme už dlouho. Není to ale jako se vším – že si postupně zvykáme? Metody, které používají novináři nám...
Svobodný vysílač odvysílal debatu Evy Hrindové a Míši Julišové 8. 2. 2021 v 19 hodin.
Naši politici a zpovykaná média se nás snaží přesvědčit, že jejich šílený, na hlavu postavený svět, je normální. Kdyby to nebyla realita, řekla bych...
Rozhodla jsem se sepsat vše, co má smysl dělat. Žádná z těch věcí sama o sobě není lékem a řešením. Ale když hodně lidí bude dělat aspoň některé z...
*Vyplněním osobních údajů souhlasíte s jejich zpracováním. Údaje budou sloužit pouze k rozesílání newsletterů a nebudou poskytovány třetí straně. Svůj souhlas můžete vždy bezplatně odvolat.