Profesní životopis

Celý život se zabývám marketingem obecně a to i politickým. Specializuju se na psaní textů - od PR článků až po slogany a hesla. Psaní je i mým koníčkem soukromým. Několik let úspěšně bloguju, začínala jsem psát blogy v době, kdy byl problém najít funkční platformu.
5. 6. 2016 18:04 | Link: http://www.evahrindova.cz/node/241

Kde jsem pracovala:

  • Nakladatelství Votobia
  • Poslanecká sněmovna – asistentka poslance
  • Seznam.cz
  • Nakladatelství VLP – Deník
  • Cet 21 – televize Nova
  • dále v několika firmách jako jejich obchodní zástupce

Už od puberty se pohybuju okolo médií a marketingu. Zní to divně, ale je to tak. Vždycky jsem něco organizovala, pořádala. Na gymnáziu to byl školní časopis a školní rozhlasové vysílání. A prosadit něco takového v osmdesátých letech byl docela oříšek. V době tuhého komunismu se mi taky s přáteli podařilo uspořádat několik koncertů.

Po revoluci jsem se podílela opět na vydávání časopisu – psala jsem, distribuovala, organizovala. Také jsme pořádali různé akce, výstavy, koncerty. A logicky jsem po revoluci opustila své původní povolání – jsem stavební inženýrka. Od rýsovacího prkna jsem se přemístila do světa knih. Nejvíce o marketingu, PR a celkově o byznysu jsem se naučila za pár hektických let v nakladatelství Votobia. Měla jsem na starosti reklamu, ale dnes už vím, že jsem dělala marketing a PR. Tenkrát jsme ani tak moc neřešili správné pojmy, prostě jsme dělali, co bylo třeba.

Po éře ve Votobii jsem se věnovala produkci, ale kulturní provoz plný dotací a grantů mě znechutil a já se na pár let zavřela do poslanecké kanceláře a pracovala jsem jako asistentka poslance. Naučila jsem se hodně o politickém marketingu, o právu jako takovém, o veřejné správě. Sama jsem také byla aktivní v politice. To vše vyvrcholilo mou kandidaturou do Poslanecké sněmovny. Jak to dopadlo najdete zde.

No a pak začíná období, kdy jsem se učila od píky obchodovat. Učila jsem se u nejlepších – Seznam.cz. Pěkně poctivě navolávat schůzky a obcházet klienty – minimálně 12 schůzek týdně. Bez auta, bez fixního platu, odměna pouze provizní. Bylo to krásné období a všechno, co člověk potřebuje vědět o obchodování, jsem se naučila tady. Tehdy se rozjížděl S-klik a já jsem mohla spravovat pro své klienty první kampaně. Bylo to vzrušující.

Pak jsem si vyzkoušela obchodovat se spoustou dalších produktů – věrnostní systémy pro obchodní sítě, benefitní programy pro velké zaměstnavatele, čistící zóny pro obchodní centra a velké průmyslové provozy, pracovní oděvy do hygienických provozů. Vedla jsem několik obchodních týmů, pomáhala jsem rozjíždět novou firmu, poznala jsem velké české i zahraniční firmy.

Byl čas někde zakotvit a já přijala nabídku pracovat v novinách. Původně jsem myslela, že si „odpočinu“ na pozici klasického obchoďáka – prodejce inzerce, ale nakonec jsem skončila jako manažerka. Dva roky jsem vedla tým prodejců inzerce v Deníku – Olomoucký a Zlínský kraj. Jestli chcete něco vědět o tiskové inzerci, zeptejte se mě. Naučila jsem se hodně a jsem za to vděčná!

A protože mi v mém portfoliu médií chyběla televize, rozhodla jsem do světa televizní reklamy proniknout – a to rovnou u jedničky na trhu. Pracovala jsem pro CET 21 a naučila jsem hodně věcí o reklamních spotech, product placementu a sponzoringu.

Po dvaceti letech sbírání zkušeností a praxe jsem přestoupila na druhou stranu. Už neprodávám reklamu ani žádné produkty, nehájím barvy žádného média. To bylo velmi omezující a neumožňovalo mi to nabídnout klientovi to nejlepší. Teď stojím na straně klienta a díky svým praktickým zkušenostem mu můžu nabídnout to nejlepší řešení, které mu pomůže dělat dobrý a poctivý byznys. Pro několik klientů píšu PR texty, radím jim s reklamními strategiemi, vedu jim FB stránky. S jejich produkty se občas účastním veletrhů a menších prodejních akcí. 

 

Další články, blogy, videa

V halasu světového dění nám někdy mohou unikat ty nejhlubší souvislosti. Každý den vidíme děsivé události, nad nimiž jen nevěřícně kroutíme hlavou a...
Dlouho jsem přemýšlela o tom, proč se tak daří vytlačovat určité postoje z veřejného prostoru. Proč se ti, kteří na tom pracují, nijak nestydí a ani...
Konec týdne byl rušný. V Británii uvěznili opozičního novináře Tommyho Robinsona - to mě osobně zasáhlo hodně silně. Nespravedlnost, agresivita...
Umíme se bránit mediálním manipulacím? Minulé dny ukázaly, že na základě propagandy může být rozpoutána ničivá válka. Potřebujeme politiky, kteří...
Jinak si nejde vysvětlit jejich nezájem o to získávat voliče na konkrétních tématech. Zřejmě jim všem stačí, že si sedí v klídku ve sněmovně a na...
*Vyplněním osobních údajů souhlasíte s jejich zpracováním. Údaje budou sloužit pouze k rozesílání newsletterů a nebudou poskytovány třetí straně. Svůj souhlas můžete vždy bezplatně odvolat.