Na co se ptal Český rozhlas?

Český rozhlas se ptá všech kandidátů na senátora a jejich odpovědi zveřejní ve své vysílání. A protože se natočená vizitka bude vysílat jen jednou, rozhodla jsem se své odpovědi zveřejnit. Moje vizitka se bude vysílat na Českém rozhlase Olomouc 20. 9. v 15.45 a bude si ji možné poslechnout i na webu Českého rozhlasu (zpravy.rozhlas.cz).
24. 8. 2016 14:42 | Link: http://www.evahrindova.cz/node/321

Proč by lidé měli volit právě Vás?

Protože jsem jedna z nich. Špatná politická rozhodnutí mě omezují stejně jako kohokoliv jiného. Nesedím v žádných správních radách, nemám žádné veřejné funkce. Nemám za zády žádnou silnou politickou stranu ani bohatého sponzora. Jsem tedy zodpovědná jen sobě a svým voličům.

Nejsem ale nezkušená. O politiku se zajímám, studuji fungování státu a vím, jak se tvoří legislativa. A nejsem sama – zastupuji mnoho žen a mužů, kteří jsou sdruženi v hnutí Naštvané matky, které jsem založila před rokem a půl. Chceme návrat zdravého selského rozumu do politiky, chceme věci nazývat pravými jmény.

Jaký nový zákon nebo novelu byste navrhla jako první?

Ne každý problém se dá řešit přijetím zákona, takže já bych spíše špatné zákony rušila – třeba ten o inkluzi. Ale pokud bych měla jednu možnost, tak bych zrušila Schengen. Abychom my mohli svobodně přes hranici ven, ale k nám aby mohli jen důkladně prověření lidé a mohli jsme si o tom, koho k nám pustíme, rozhodovat sami.

Jak byste chtěla zvýšit důvěryhodnost Senátu?  

Lidé mě přece nebudou volit kvůli tomu, abych vylepšovala špatnou pověst senátu. Budou mě volit kvůli tomu, abych hájila jejich zájmy. Chci pojmenovávat problémy, kolem kterých dnes politici chodí po špičkách. Kritika EU, zastavení islamizace, omezení propagandy v médiích, oslabení vlivu politických neziskovek. Věřím, že mé jasné postoje lidem ukážou, že práce senátora má smysl.

Co je nejpalčivějším problémem Vašeho volebního obvodu a jak chcete přispět k jeho řešení?   

Role senátu není v řešení regionálních problémů – to patří do kompetence komunálních politiků. Myslím si, že nejvíce lidi dnes trápí bezpečnost a to v celé republice, nejen v Olomouci. Udělám maximum pro to, aby nebyla v ČR schválena směrnice Evropské komise o zbraních. Budu také apelovat na vládu a poslanec, aby aktivněji chránili občany před důsledky nezvládnuté migrační krize.

Co byste konkrétně udělala pro zlepšení politické kultury v České republice, tedy nejen v Senátu?  

Sama politickou kulturu a chování politiků kritizuju dlouhá léta. Od roku 2006 píšu politický blog. Každý si může přečíst mé názory a konfrontovat je s tím, co dělám. V tom budu i nadále pokračovat. Chci lidem předávat pravdivé informace o dění v politických institucích.  A vždy budu říkat pravdu, i když bude jakkoli nepříjemná a nebude se voličům líbit.

Budete se v případě zvolení věnovat senátorské práci naplno, nebo se budete chtít souběžně věnovat i jiným zaměstnaneckým, podnikatelským, politickým nebo dalším aktivitám?  

Proč bych jinak kandidovala, kdybych se politice nechtěla věnovat na plný úvazek? Je to hlavní důvod mé kandidatury. Politiku je třeba zásadně změnit a já k tomu chci přispět. Volám po tom, aby více rozumných lidí vstupovalo do politiky. A pokud budu zvolena senátorkou, budu se snažit lidi motivovat k většímu zájmu a k větší kontrole veřejného dění.

Další články, blogy, videa

I když mě sociální síť tlačí k autocenzuře, nejde to. Nemohu mlčet a občas musím upustit ventil. Každý den se na nás valí tisíce důkazů o...
Dobře jsme ji znali z komunistického režimu. Umělci byli poplatní době a kdo se chtěl živit uměním, musel podkuřovat režimu. Někteří se ušpinili více...
Když něco nemůžete pochopit, hledáte si svá vlastní vysvětlení. Dnešní doba je tak šílená, že světem koluje mnoho konspiračních teorií, kterým lidé...
Minulý týden mi byla opět zrušená stránka. Moji první stránku jsem budovala pár let a blížila se k deseti tisícům fanoušků. Na podzim mi ji facebook...
Sledovala jsem slovenské volby a studovala jsem i analýzy, které po volbách zaplavily internet. Mluvila jsem i s kamarádkou, která žije na Slovensku...
*Vyplněním osobních údajů souhlasíte s jejich zpracováním. Údaje budou sloužit pouze k rozesílání newsletterů a nebudou poskytovány třetí straně. Svůj souhlas můžete vždy bezplatně odvolat.