Mají to ženy v politice těžší? Ano, ale nevyřeší se to kvótami.

Žen v politice je málo a když už tam jsou, dovedou "klamat tělem". Strhávají na sebe někdy nezaslouženou pozornost, protože lidi mají podvědomý pocit, že ženy budou politiku kultivovat. Jsou přece ty mírnější a nechtějí agresi.
30. 7. 2016 10:57 | Link: http://www.evahrindova.cz/node/308

Źeny to mají v politice opravdu těžší. Musí se totiž potýkat s dvojími nástrahami. První nástrahy politiky jsou ty standardní, s kterými se potýkají i muži - hájit svůj program, čelit útokům názorových odpůrců, prosazovat se. To vše ještě okořeněné neustálým zpochybňováním kompetence. Ženy jsou holt společností brány za slabší a hloupější. Ale to jsou záležitosti dobře zvladatelné, ostatně žena je ženou celý život a je na podceňování své inteligence a schopností zvyklá.

Ty druhé nástrahy jsou ale mnohem hůře zvládnutelné. Musí se potýkat s ostatními ženami. S jejich žárlivostí a nízkou mírou solidarity. Ne každá žena dovede útoky ostatních žen ustát. Neříkám, že žárlivé a egocentrické jsou všechny ženy, je jich pár, ale síla jejich ega vydá za několik stejně ješitných mužů. Největší překážkou většího počtu žen v politice jsou tak samotné ženy.

Často jsem nad tím přemýšlela, proč tomu tak je. Proč se ženy navzájem nepodporují a nepomáhají si. Myslím, že je to proto, že prosadit se jako žena je velmi těžké. Prozatím se to ženám v politice daří spíše náhodným způsobem. Lidi mají ženy na kandidátkách rádi a tak se vám může poštěstit, že si vás mocní muži v politice vyberou a vystrčí vás dopředu. Najednou se taková žena octne v parlamentu nebo na nějaké jiné vrcholné funkci a moc dobře ví, že si to neodpracovala. Taková se pak svého místa bude držet jako klíště a rozhodně nebude podporovat jiné ženy na cestě vzhůru. Moc dobře totiž ví, že by její pozice byla ohrožená.

Já sama jsem na nepříjemný ženský faktor narazila několikrát. A ubezpečuju vás, že když se nějaká ženská rozhodne, že jste moc vidět a začne na vás žárlit, dovede být tisíckrát destruktivnější, než chlap. Smutné je, že chlapi toto chování neumí rozklíčovat a tyhle žárlivé bestie si dovedou častokrát získat muže na svou stranu. Je to velmi nepříjemné a normální ženskou to od politiky spíše odradí.

Co s tím? Potřebujeme autentické ženské hnutí. Ženy totiž v politice opravdu chybí. Ale opravdové ženy, ne ty loutky, které se tam ve většině případu mátoží. A přestože feministických spolků je plno a jsou podporované všemi možnými institucemi, nedá se říct, že by tyto femspolky plnily úlohu na podporu žen v politice. Působí spíše destruktivně a situace pro ženy v politice spíše zhoršují. Podorují totiž kvóty a tím vlastně zase nahrávají mužům. Díky kvótám se totiž do politiky dostávají stále horší a horší ženy. Protože to jsou ženy, které si vybrali muži a vybrali si je proto, aby je mohli ovládat. Nedělejme si iluze, jinak by je tam muži nepustili.

Autentické ženské hnutí by jako první věc zlikvidovalo veškeré kvóty. A podporovalo by ženy, které se chtějí prosadit přirozeně. Bez pomoci totiž žena v politice nemůže uspět. Žena je znevýhodněna svou ženskostí - mnoho času věnovala dětem a díky tomu si zaslouží ochranu. To ale neznamená, že je žena slabší - naopak. Častokrát dovede být silnější než muž, protože potřebuje chránit své děti. Právě proto by teď měly ženy do politiky jít. Snad by se jim podařilo vnést do politiky víc opravdovosti, více přímosti a akčnosti.

Ale podaří se to teprve tehdy, až se spojí více žen, které jsou tvořivé a přející a zvládnou tak vybojovat souboj s těmi nešťastnicemi, které jsou kvůli své žárlivosti spíše nepřející a bořící. Ženy nepotřebují kvóty, potřebují především silnou ženskou solidaritu. Až se to podaří, pak bude v politice více žen a já se na to těším a dělám pro to maximum. Ale čeká nás ještě spousta práce.

Snažíme se o to v našem spolku Naštvané matky - připojte se k nám! Vstoupit do diskusní skupiny můžete zde: https://www.facebook.com/groups/599090610230505/

 

Eva Hrindová, 30. 7. 2016

Další články, blogy, videa

Kdejaká menšina včetně pedofilů má své zastání. Existuje spousta organizací na ochranu práv zvířat, dokonce i teroristi mají své obhájce, kteří se...
Žijeme v době rovnoprávnosti a hysterie lidských práv. Nevyhýbá se to ani ženám, které za rovnoprávnost s muži bojují až do roztrhání těla (někdy...
Mladé dívky na obrázku zabil islám ruku v ruce s šílenou multikulturní ideologií, kterou prosazují fanatičtí lidskoprávní aktivisté.
Pokud se držíte faktů a udržujete si nezaujatost, není až takový problém se v současné nepřehledné politické situaci zorientovat. Problém je ale pro...
Komunální volby potvrdili oblibu Pirátů. Volí je mladí lidé, kteří nechtějí podporovat staré strany mnohokráte otřískané všelijakými minulými kauzami...
*Vyplněním osobních údajů souhlasíte s jejich zpracováním. Údaje budou sloužit pouze k rozesílání newsletterů a nebudou poskytovány třetí straně. Svůj souhlas můžete vždy bezplatně odvolat.