Co rozhodne a co nás čeká po volbách

Po včerejší debatě je víc než zřejmé, že voliči pana profesora Drahoše jsou vedeni spíše snahou nevolit Zemana, než nějakým racionálním vyhodnocením předností svého kandidáta. Cítím v tom trochu nekritického fanatismu a s tím mám celoživotně problém. Urážky, vulgarity, útoky na všechny, kteří nesdílí můj pohled na svět, jsou toho jasným důkazem. Leč i tak respektuji volbu těch, kteří upřednostňují emoce nad rozumem. Nedá se s nimi rozumně mluvit a můžeme jen doufat, že časem pochopí, že nenávist zaslepuje a to zásadně.
24. 1. 2018 11:23 | Link: http://www.evahrindova.cz/node/379

Věřím, že lidé se ve volbách projeví rozumně a podpoří kandidáta, který je zárukou, že díky respektu ke své osobě, bude i nadále hájit zájmy České republiky. Miloš Zeman není žádný žáček, který bez taháku nedá ani ránu. Jeho postoje vycházejí z jeho životních zkušeností a nemusí být obklopen poradci – i v krizových situacích se může opřít o to, co prožil, o své úspěchy i přiznané omyly.

V sobotu budeme vědět – jestli se lidé přikloní k rozumu nebo dají přednost marketingovému kandidátovi. Co nás tedy čeká?

Pokud vyhraje Jiří Drahoš, bude to pro nás jasný signál, že v našem vlastním zájmu musíme více zabrat. Více pracovat na ředění propagandy, více se zapojovat do aktivit, které pomáhají šířit informace nezasažené propagandou. Je to pro nás životně důležité, protože nepodaří-li se nám volit rozumné politiky, přijdeme o svobodu a bezpečí. Snad vítězství slabého a nejistého kandidáta otevře oči těm, kteří prozatím stáli opodál a do veřejného dění se nezapojovali. Můžeme také očekávat, že tlak na cenzuru bude sílit a naše aktivity se budou muset více přemísťovat mimo sociální sítě. Je třeba podporovat politiky, kteří si uvědomují, jak je důležité, aby alespoň veřejnoprávní média fungovala v režimu objektivity. Indoktrinovaní lidé nemohou dělat rozumná rozhodnutí! Čert ber EET a výši DPH – pro naši budoucnost je primárně důležité, aby lidé nebyli systematicky obelháváni.

Pokud vyhraje Miloš Zeman, není možné usnout na vavřínech. Naopak! Platí vše, co jsem uvedla výše. Miloš Zeman je jen jeden a chceme-li naši zemi uchránit před nebezpečím, které se k nám valí ze Západu, musíme přiložit ruku k dílu. Rozum musí převážit nad šílenostmi, které chtějí bořit všechny hranice. Hranice zemí, hranice rozumného lidského chování.

Nepodléhejme skepsi, nebuďme frustrovaní z toho, kolik lidí se chová neracionálně a snaží se nás vydat napospas bruselským eurohujerům. Naše budoucnost je na nás. Učíme se za pochodu, ale budujeme slušné „disidentské“ sítě. Neumlčí nás, i když se o to docela silně snaží.

Vážení, pravda VŽDY vyjde najevo, stejně jako olej vždy vyplave na vodu. Ale samo se to neudělá, s blbostí se musí aktivně bojovat – s noblesou a s nadhledem!

Držme si palce a věřím, že v sobotu budeme slavit.:-)

 

Další články, blogy, videa

Nastala už doba na objektivní pohled do minulosti? Sledování komunistického seriálu, roztomilé retro obrázky a dokument o špičkovém vědeckém...
V halasu světového dění nám někdy mohou unikat ty nejhlubší souvislosti. Každý den vidíme děsivé události, nad nimiž jen nevěřícně kroutíme hlavou a...
Dlouho jsem přemýšlela o tom, proč se tak daří vytlačovat určité postoje z veřejného prostoru. Proč se ti, kteří na tom pracují, nijak nestydí a ani...
Konec týdne byl rušný. V Británii uvěznili opozičního novináře Tommyho Robinsona - to mě osobně zasáhlo hodně silně. Nespravedlnost, agresivita...
Umíme se bránit mediálním manipulacím? Minulé dny ukázaly, že na základě propagandy může být rozpoutána ničivá válka. Potřebujeme politiky, kteří...
*Vyplněním osobních údajů souhlasíte s jejich zpracováním. Údaje budou sloužit pouze k rozesílání newsletterů a nebudou poskytovány třetí straně. Svůj souhlas můžete vždy bezplatně odvolat.